Bundesliga: Werder i Gladbach na czele tabeli! Sensacja i wielki mecz Podolskiego w Derbach Renu (wideo)

Tego nikt się nie spodziewał! Wicemistrz z Leverkusen został rozgromiony u siebie przez FC Koeln ze Sławomirem Peszką w składzie. Na samym dnie po kolejnej porażce znalazł się HSV. Wieśniaki zasłużenie pokonały Wolfsburg i awansowały na 4. miejsce.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza połowa Derbów Renu rozczarowała. Aptekarze niemal nieustannie przebywali na połowie Koziołków, prowadząc atak pozycyjny. Stworzyli jednak tylko jedną dogodną okazję - Eren Derdiyok fatalnie przestrzelił z trzech metrów! Tymczasem krótko przed zmianą stron Sascha Riether pociągnął lewą flanką i zagrał do Lukasa Podolskiego. Gwiazdor gości przepchnąć obrońcę, idealnie wystawiając piłkę przed pustą bramkę Milivoje Novakoviciowi.

Po zmianie stron popis znów dał duet "Poldi" - Novaković. Niemiec ze Słoweńcem zapracowali, wymieniając piłkę między sobą na jeden kontakt, na kolejne dwa gole. Od 1. minuty na murawie BayArena przebywał Sławomir Peszko. Polak nie był wyróżniającą się postacią, ale nie zawiódł na lewej flance. Mógł zapracować na asystę w 66. minucie, ale po jego centrze Mato Jajalo trafił w słupek. Zespół Robina Dutta stać było jedynie na honorowego gola Simona Rolfesa, który dobił strzał Hanno Balitscha. W doliczonym czasie za brutalny faul murawę musiał opuścić Andre Schuerrle, a na 4:1 trafił Jajalo po następnej kombinacyjnej z Novakoviciem. 32-latek zakończył zawody z bramką i 3 asystami! Peszko opuścił plac gry w 77. minucie, a Adam Matuszczyk całe spotkanie spędził na ławce.

Świetnie ułożyło się spotkanie na Rhein-Neckar Arena dla Wieśniaków. W 20. minucie szczęście dopisało Ryanowi Babelowi po uderzeniu którego z 25 metrów, piłka dotknęła Marco Russa i zmyliła Marwina Hitza. Na 2:0 po przepięknej akcji trafił Roberto Firmino. Brazylijczyk przerzucił piłkę najpierw nad Christianem Traeschem, a później Hitzem. Po przerwie Wilki ruszyły do frontalnych ataków i narażały się na groźne kontry. Zdołały jednak złapać kontakt z gospodarzami po bramce Ashkana Dejagaha zdobytej po akcji Traescha i Mario Mandzukicia. Jednak w 81. minucie za obrażenie arbitra z murawy wyleciał Hitz, a między słupkami musiał stanąć, z powodu wykorzystania limitu zmian, pomocnik Makoto Hasebe! Gości pogrążył rozgrywający świetne zawody Firmino.

Werder przez ponad 70 minut musiał grać w osłabieniu. Fatalny błąd popełnił Tim Wiese, który pochopnie wyszedł do piłki, dał się ograć Christianowi Eiglerowi i musiał ratować się faulem. Nie zniechęciło to jednak bremeńczyków do atakowania. I tak w 24. minucie Claudio Pizarro zagrał do Mehmeta Ekiciego, a były zawodnik Norymbergi wpisał się na listę strzelców. Der Club nie rzucił się do ataków i wyrównał dość niezasłużenie - Philipp Wollscheid trafił głową po dośrodkowaniu Markusa Feulnera.

Kolejny raz zawiódł outsider z Hamburga! Po nieobfitującym w podbramkowe okazje pojedynku z Gladbach Rothosen polegli po trafieniu głową Igora de Camargo. Belg uczynił pożytek z dośrodkowania z rzutu wolnego Juana Arango. W końcówce ekipa Michaela Oenninga w ogóle nie zbliżyła się do wyrównania, a, co więcej, mogła stracić więcej goli. Borussia potwierdziła wysoką dyspozycję i sensacyjnie awansowała na pozycję wicelidera.