Francja: Krychowiak wreszcie zadebiutował w Ligue 1, kolejne 90 minut Dudki

W 89. minucie meczu Toulouse - Girondins trener Bordeaux wpuścił na boisko Grzegorza Krychowiaka. Dla defensywnego pomocnika był to pierwszy występ we francuskiej elicie. Niestety chwilę po wejściu 21-latka Żyrondyści stracili bramkę na 2:3.

Konrad Kostorz

Grzegorz Krychowiak jest piłkarzem Bordeaux od 2008 roku. Dotychczas nie miał jednak okazji zagrać w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po jednym sezonie spędził w trzeciej i w drugiej lidze. W obecnych rozgrywkach dotąd obserwował mecze z perspektywy ławki rezerwowych.

Na Stadium Municipal w Tuluzie szkoleniowiec Żyrondystów, Francis Gillot desygnował 21-latka w 89. minucie w miejsce Nicolasa Maurice-Belay'a przy stanie 2:2. W 92. minucie Emmanuel Riviere trafił do siatki i gospodarze zwyciężyli.

W pojedynku Caen z AJ Auxerre wśród gości pełne 90 minut rozegrał Dariusz Dudka, który w tym sezonie nie opuścił jeszcze nawet minuty! Kadrowicz Franciszka Smudy tradycyjnie wystąpił na prawym boku defensywy i nie wywarł decydującego wpływu na przebieg rywalizacji. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. To już 4. remis zespołu z Burgundii w szóstym meczu.