Bundesliga: Bayern nie dał szans wicemistrzowi i umilił kibicom Oktoberfest, udany powrót Robbena (wideo)

Pogromu podobnego do tego z wiosny nie było, ale Bayer i tak nie miał nic do powiedzenia w Monachium. Bawarczycy, którzy wrócili na fotel lidera, nie forsowali tempa, a mimo to już po 19 minutach wygrywali 2:0. Jednego z goli zdobył Arjen Robben.

Konrad Kostorz

Wicemistrzowie pojechali na Allianz Arena skazani na pożarcie. Po raz ostatni wygrali w Monachium przed 22 laty (po golu Marka Leśniaka), a w ubiegłym sezonie polegli aż 1:5! Spotkanie zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami. Franck Ribery zwiódł na lewej flance niedoświadczonego Danny'ego da Costę i zagrał przed bramkę, gdzie na piłkę czyhał już Thomas Mueller.

Wydawało się, że kolejne gole dla FCB to kwestia czasu, ale w 11. minucie Stefan Kiessling wykorzystując nieuwagę Daniela van Buyten przedarł się pod bramkę i powstrzymała go jedynie skuteczna interwencja Manuela Neuera. Sytuacja szybko wróciła do normy, a na 2:0 trafił belgijski weteran, który płaskim, mierzonym uderzeniem nie dał szans Berndowi Leno.

Uspokojeni prowadzeniem Bawarczycy starali się nie forsować tempa, zdając sobie sprawę, że już w tygodniu czeka ich trudne spotkanie z Manchesterem City. Dzięki temu ekipa Robina Dutta trzykrotnie zdołała zatrudnić Neuera, który jednak nie miał żadnych kłopotów z uderzeniem Gonzalo Castro i centrami Renato Augusto oraz Sidney'a Sama.

Ponadto w drugiej połowie godny odnotowania był jedynie powrót po kontuzji do gry Arjena Robbena i jego gol na 3:0. Skrzydłowy wykorzystał prostopadłe podanie Bastiana Schweinsteigera i sytuację sam na sam z Leno. Holendrowi niełatwo będzie jednak wywalczyć miejsce w wyjściowej "11" z tak koncertowo grającym tercetem Mueller - Toni Kroos - Ribery.