Bundesliga: Lewandowski bohaterem Dortmundu! Hat-trick polskiego napastnika

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Ojcem zwycięstwa Borussi Dortmund nad FC Augsburg został Robert Lewandowski, który zapisał na swoje konto hat-tricka i asystę przy golu Mario Goetze. W pierwszym składzie mistrzów wystąpiło aż trzech Polaków. Serię dziesięciu zwycięstw Bayernu Monachium przerwał natomiast Hoffenheim, który bezbramkowo zremisował z głównym faworytem do mistrzostwa.

Swojego trzeciego, czwartego i piątego gola w tym sezonie zapisał na swoje konto Robert Lewandowski. Były napastnik Lecha Poznań od początku straszył golkipera beniaminka, ale pierwsze trafienie zanotował dopiero po pół godzinie gry. Swój udział przy otwarciu wyniku miał jego rodak, Jakub Błaszczykowski, który niespodziewanie pojawił się w pierwszej jedenastce gospodarzy. Jeszcze przed przerwą Lewy po raz drugi trafił do siatki, ponownie nie dając większych szans bramkarzowi.

Miejscowi dobili autsajdera w ostatnim kwadransie, a po asyście i bramce zaliczyli Mario Goetze i Lewandowski.

Błaszczykowski zagrał do 62 minuty, kiedy to został zmieniony przez Lucasa Barriosa, natomiast w pełnym wymiarze czasowym na boisku przebywali bohater Dortmundu oraz Łukasz Piszczek.

Wielką niespodziankę sprawili piłkarze Hoffenheim, którzy zdobyli oczko w konfrontacji z głównym faworytem do mistrzostwa - Bayernem Monachium. Dla Bawarczyków był to pierwszy niewygrany mecz po serii 10 zwycięstw na wszystkich frontach! Mecz na ławce rezerwowych rozpoczął Arjen Robben, który wszedł po zmianie stron, ale także nie znalazł sposobu na rywali. Bramki nie potrafili strzelić również gospodarze, więc Manuel Neuer przedłużył swoją rewelacyjną passę bez straconego gola.

Po trzech meczach bez zwycięstwa w końcu komplet oczek zgarnął wicemistrz Niemiec, Bayer Leverkusen. Aptekarze z problemami pokonali Wolfsburg 3:1.