Sparingowo: Górnik pokonał Cracovię

W rozegranym na stadionie głównym Cracovii przy ul. Kałuży 1 gospodarze ulegli 1:2 Górnikowi Zabrze.

Maciej Kmita

Wszystkie bramki padły po stałych fragmentach gry. W 24. minucie po dośrodkowaniu Krzysztofa Mączyńskiego z rzutu wolnego pozostawiony bez opieki w polu karnym Cracovii Adam Marciniak głową pokonał Szymona Gąsińskiego. Pasy wyrównały 10 minut później, kiedy z rzutu rożnego zacentrował Vladimir Boljević, a Jan Hosek głową skierował piłkę do siatki Górnika. Wynik meczu jeszcze przed przerwą ustalił Daniel Gołębiewski, również głową pokonując Gąsińskiego po dośrodkowaniu Mączyńskiego z rzutu wolnego.

Cracovia - Górnik Zabrze 1:2 (1:2)
0:1 - Marciniak 24'
1:1 - Hosek 33'
1:2 - Gołębiewski 41'

Cracovia: Gąsiński (46' Kaczmarek) - Struna, Hosek (46' Nawotczyński), Kosanović, Nykiel - Żytko, Bartczak (61' Steblecki) - Dudzic (71' Rupa), Straus, Boljević (71' Żołądź) - Niedzielan (46' Florek).

Górnik: Pesković - Bemben (71' Płonka), Pazdan (61' Szymura), Danch (46' Banaś), Marciniak - Thomik (76' Wodecki), Przybylski, Mączyński - Gasparik (68' Jonczyk), Kwiek (61' Nakoulma) - Gołębiewski (71' Sobczak).

Żółta kartka: Straus (Cracovia).