Młoda Ekstraklasa: Dramatyczny mecz w Chorzowie, ważne zwycięstwo Korony

W sobotę odbyły się cztery spotkania, rozgrywanej awansem, 16. kolejki Młodej Ekstraklasy. Zwycięstwa odniosły: Korona Kielce, Ruch Chorzów, Śląsk Wrocław oraz Polonia Warszawa.

Szymon Mierzyński

Najwięcej zyskali podopieczni Włodzimierza Gąsiora. Dzięki pokonaniu Pasów awansowali bowiem na 4. miejsce w tabeli. Tuż za nimi plasuje się Śląsk Wrocław, który skromnie ograł Górnika Zabrze. Ta ostatnia drużyna - na skutek porażki - spadła na 6. pozycję.

Sporo emocji było w Chorzowie. Ruch prowadził z PGE GKS już po kilkudziesięciu sekundach, ale jeszcze w pierwszej połowie musiał grać w osłabieniu. Za faul taktyczny czerwoną kartkę otrzymał Przemysław Kanarek. Bełchatowianie wyrównali na kwadrans przed końcem spotkania, lecz chwilę później... znów musieli odrabiać straty. Drugiego gola w meczu strzelił bowiem Hubert Kotus. Warto dodać, że w tym czasie siły były już wyrównane (w 64. minucie za drugą żółtą kartkę murawę opuścił Mateusz Wroński).

W ostatniej sobotniej potyczce Polonia Warszawa pokonała Lechię Gdańsk 2:1. Jako pierwsi bramkę zdobyli goście, ale druga połowa należała już do Czarnych Koszul. Komplet oczek ekipie ze stolicy zapewnili Michał Grunt i Dawid Weis.

Na niedzielę zaplanowano dwa mecze. Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmie Jagiellonię Białystok, zaś ŁKS Łódź zmierzy się z Lechem Poznań. W poniedziałek natomiast Widzew Łódź gościć będzie Wisłę Kraków.