Smolarek strzelił kolejną bramkę w Katarze. Zasługuje na powołanie do kadry?

Drugiego gola w oficjalnym meczu Al-Khor Sports Club zdobył Ebi Smolarek. Wcześniej 30-latek trafiał jak na zawołanie w sparingach. W sobotę Polak zapewnił zwycięstwo w Qatar Stars Cup nad 4. drużyną ubiegłorocznych rozgrywek, Al-Arabi Sports Club.

Konrad Kostorz

Ebi Smolarek premierowe trafienie dla Al-Khor zaliczył 23 września w meczu ligowym przeciwko Al-Gharafa (2:1). Na kolejną bramkę czekał 15 dni. W pojedynku Pucharu Ligi Katarskiej z Al-Arabi były snajper Borussii Dortmund wpisał się na listę strzelców w 72. minucie strzałem z bliskiej odległości, ustalając wynik na 1:0.

Zespół Polaka spisuje się na razie znakomicie. Po 3 kolejkach Qatar Stars League z 7 "oczkami" na koncie zajmuje 3. miejsce w tabeli.

Smolarek jak dotąd rozegrał w kadrze Franciszka Smudy 92 minuty. Po raz ostatni szansę występu otrzymał rok temu. Obecnie jedynymi napastnikami reprezentacji są Robert Lewandowski i Paweł Brożek. Inni, których powoływał i sprawdzał "Franz" (m.in. Ireneusz Jeleń, Artur Sobiech, Dawid Nowak, Marcin Robak), w ostatnich miesiącach nie błyszczą. Niewykluczone więc, że na listopadowe spotkania nominacja trafi w ręce Ebiego, który nieraz zapraszał selekcjonera na swoje mecze do Kataru, podkreślał, iż nie udaje się jeszcze na piłkarską emeryturę, zapewniał, że nie traci nadziei na udział w EURO 2012.