Kokpit Kibice

Śląsk trenował na nowym stadionie (wideo)

Spotkanie pomiędzy Śląskiem Wrocław a Lechią Gdańsk zaplanowane na 28 października odbędzie na nowym stadionie. W środę wicemistrzowie Polski trenowali na obiekcie na którym rozgrywane będą mecze podczas Euro2012.
Artur Długosz
Artur Długosz

W czwartek zespół Śląska Wrocław pod przewodnictwem Oresta Lenczyka odbył swój drugi trening na nowym stadionie. Można jednak powiedzieć, że były to tak naprawdę pierwsze czysto piłkarskie zajęcia, bowiem pierwsze zorganizowane na początku września miały jedynie charakter pokazowy, a nie szkoleniowy.

- Murawa prezentuje się nieźle. Zobaczymy jak będzie po wejściu na boisko. Myślę, że dopiero wtedy będzie można coś powiedzieć czy trawa się zakorzeniła, czy już jest na tyle dobra, że będziemy mogli swobodnie się czuć. Myślę, że wszystko będzie w porządku - mówił tuż po przyjeździe na stadion Sebastian Mila, kapitan wicemistrzów Polski.

Piłkarze WKS-u najpierw przeprowadzili szereg ćwiczeń rozciągających. Później zawodnicy rozegrali gierkę wewnętrzną podczas której byli cały czas instruowani przez swojego trenera. - Masz stać na środku - wykrzykiwał Orest Lenczyk do Waldemara Soboty, który miał przeprowadzić akcję oskrzydlającą i dograć do Cristiana Diaza. Po zakończeniu treningu wrocławianie znów się porozciągali i wsiedli do autokaru, który zawiózł ich na Oporowską.

To właśnie na stadionie przy ulicy Oporowskiej w najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Będzie to pożegnanie tego obiektu, bowiem Śląsk zagra tam po raz ostatni. Następne mecze odbywać się już będzie na Stadionie Miejskim umiejscowionym przy ulicy Śląskiej. - To już jest ta atmosfera jakiej chyba oczekiwaliśmy od dłuższego czasu. Murawa jest położona, praktycznie wszystko pomału się kończy. Mecz z Lechią to będzie wielkie święto. Nie tylko dla nas piłkarzy, ale także dla wszystkich, którzy przyjdą na ten stadion. Będą się oni mogli czuć właścicielami tego stadionu. Mam nadzieję, że wspólnie zrobimy wspaniałą atmosferę - podkreślił Mila.

Wicemistrzowie Polski na nowym obiekcie w meczu T-Mobile Ekstraklasy po raz pierwszy zagrają w piątek, 28 października. Ich rywalem będzie Lechia Gdańsk. - Mam nadzieję, że nie tylko nasze oczekiwania są wielkie, ale także i kibiców. Taki stadion zobowiązuje. Mam nadzieję, że my i kibice się do tego ustosunkujemy w taki sposób, że wszyscy będziemy szli do góry i walczyli cały czas o te najwyższe cele - podsumował Sebastian Mila.

Bilety na mecz Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk będzie można wygrać w konkursie organizowanym przez portal SportoweFakty.pl. O szczegółach wkrótce poinformujemy.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×