Bundesliga: Lewandowski "klapą meczu", Piszczek bez błysku mimo gola, 150. bramka Pizarro

Zdjęcie okładkowe artykułu: TVN Agency /  /
TVN Agency / /

Niemiecka wersja portalu goal.com oceniła, że Robert Lewandowski był najgorszym piłkarzem meczu VfB z Borussią. Jakie otrzymał oceny? Do ścisłej czołówki dołączył Werder po wygranej w Moguncji. Już piąty raz z rzędu na murawie zabrakło Eugena Polanskiego.

Łukasz Piszczek strzelił swojego drugiego gola dla BVB, ale nie zachwycił w obronie. "Miał duże problemy z odpowiednim wejściem w mecz, często spóźniał się do rywali. W końcówce pierwszej części znalazł się w odpowiednim miejscu i strzelił na 1:1. Po zmianie stron grał w dużym zaangażowaniem" - podsumowali dziennikarze RevierSport, przypisując 26-latkowi "3" (gdzie "1" - klasa światowa, "6" - poniżej krytyki). Tak samo prawego obrońcę ocenił Bild. Z kolei goal.com/de, przyznający noty w 10-stopniowej skali (gdzie "10" jest najwyższą oceną) sklasyfikował Piszczka na "7".

Robert Lewandowski rozegrał 71 minut i niczym szczególnym się nie wyróżnił. Bild i Reviersport ocenili go na "3" (z zastrzeżeniem, że powinien wykorzystać sytuację z 3. minuty, gdy trafił w słupek), ale goal.com/de uznał, że polski snajper był najsłabszy na Mercedes-Benz Arena! "Był cieniem na boisku, nie stwarzał zagrożenia. To nie był jego dzień" - skomentowano. "Lewy" otrzymał zaledwie "5.5". Żaden z podopiecznych Juergena Kloppa nie dostał równie niskiej oceny (Matsowi Hummelsowi i Ivanowi Perisiciowi przyznaje "6").

W zgodnej opinii najlepszymi Borussen w Stuttgarcie byli bramkarz Roman Weidenfeller oraz Mario Goetze. Piłkarzem meczu wybrano golkipera VfB Svena Ulreicha, który uratował gospodarzom remis.

***

Trener Die Nullfuenfer znów zaskoczył zestawieniem wyjściowej "11". Po raz pierwszy w sezonie znaleźli się w niej Christian Wetklo, Yunus Malli i Anthony Ujah. Tradycyjnie już tylko na ławce zasiadł Eugen Polanski. Ogromnym zaskoczeniem było, iż w podstawowym składzie Werderu zabrakło miejsca dla Marko Marina. Kuszony przez angielskich potentatów pomocnik przegrał rywalizację z Mehmetem Ekicim.

Gospodarze, którzy ostatnio w Pucharze Niemiec wygrali pierwszy raz od połowy sierpnia, objęli prowadzenie po strzale głową Niko Bungerta po centrze z rogu Malliego. Bremeńczycy szybko wyrównali po indywidualnej i dość szczęśliwej akcji Claudio Pizarro. Rozgrywający 12. sezon w Niemczech najskuteczniejszy stranieri w historii Bundesligi strzelił 150. bramkę w 314. występie!

62 sekundy po zmianie stron "gola-marzenie" zdobył Aaron Hunt. 25-latek przymierzył z dystansu idealnie w lewy róg bramki. Losy rywalizacji zostały przesądzone 12 minut przed końcem regulaminowego czasu, kiedy to Sebastian Proedl zamienił na gola dośrodkowanie z wolnego Hunta. Ekipa Thomasa Schaafa po serii trzech meczów bez zwycięstwa wreszcie zagrał poprawnie i znów jest w walce o europejskiej puchary.