Polacy w ligach zagranicznych

Spośród polskich piłkarzy grających w ligach zagranicznych bramki zdobyli: Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund), Sławomir Peszko (FC Koln), Dariusz Dudka (AJ Auxerre), Kamil Grosicki (Sivasspor), Marcin Robak (Konyaspor) oraz Adrian Mielec (AS Othellos Athienou). Na wszystkich boiskach ujrzeliśmy 34 Polaków.

Łukasz Piszczek zdobył gola w meczu z VfB Stuttgart 1:1 (1:1). Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut, wpisując się na listę strzelców w 45. minucie. Dla prawego obrońcy BVB było to drugie trafienie ligowe w obecnym sezonie. Robert Lewandowski występował do 72. minuty i został zmieniony przez Lucasa Barriosa. Poza kadrą meczową BVB znalazł się Jakub Błaszczykowski.

Sławomir Peszko strzelił bramkę w meczu przeciwko FC Augsburg 3:0 (2:0). Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 56. minucie. Dla prawego pomocnika Kolonii było to pierwsze trafienie ligowe w barwach klubu. W 67. minucie w miejsce Martina Laniga wszedł Adam Matuszczyk.

Dariusz Dudka strzelił bramkę w meczu z Evian TG 1:3 (0:2). Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut, wpisując się na listę strzelców w 70. minucie z rzutu karnego. Prawy obrońca Auxerre został także ukarany żółtą kartką.

Kamil Grosicki strzelił bramkę w meczu z Besiktas JK 1:3 (0:1). Polak rozegrał 81 minut i został zmieniony przez Mortena Rasmussena. Polski skrzydłowy wpisał się na listę strzelców w 59. minucie, co było dla niego trzecim trafieniem ligowym w obecnym sezonie.

Marcin Robak strzelił dwie bramki w meczu przeciwko Caykur Rizespor 2:2 (2:0). Polski napastnik rozegrał pełne 90 minut, wpisując się na listę strzelców w 8. oraz 41. minucie. Obie bramki zostały zdobyte z rzutów karnych. Dla byłego napastnika Widzewa Łódź było to drugie oraz trzecie trafienie ligowe w obecnym sezonie. Cały mecz w bramce Konyasporu spędził Mariusz Pawełek.

Adrian Mielec strzelił gola w meczu z AEP Pafos 1:1 (0:0). Polak rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 63. minucie. Dla wychowanka Hutnika Kraków było to czwarte trafienie ligowe w obecnym sezonie.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League

Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Chelsea (5:3)

Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Chelsea (5:3)

Tomasz Kuszczak (Manchester United) - poza kadrą w meczu ligowym z Everton (1:0)

Championship

Tomasz Cywka (Derby County) - poza kadrą w meczu ligowym z Portsmouth (3:1)

Radosław Majewski (Nottingham Forest) - 90 minut w meczu ligowym z Hull City (0:1)

Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Middlesbrough (3:0)

League One

Artur Krysiak (Exeter City) - poza kadrą w meczu ligowym z Sheffield United (4:4)

Austria

T-Mobile Bundesliga

Tomasz Wełnicki (Kapfenberger SV) - poza kadrą w meczu ligowym z Austria Wiedeń (2:2)

Konrad Gilewicz (FC Wacker Innsbruck) - poza kadrą w meczu ligowym z Wiener Neustadt (2:0)

Belgia

Jupiter League

Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht Bruksela) - 90 minut w meczu ligowym z Lierse (4:0)

Grzegorz Sandomierski (Racing Genk) - rezerwowy w meczu ligowym z Club Brugge (5:4)

Cypr

Protathlima A' Kategorias

Radosław Cierzniak (AS Alki Larnaka) - poza kadrą w meczu ligowym z AEK Larnaca (0:2)

Łukasz Sosin (Aris Lemessou) - występ od 66. minuty w meczu ligowym z Anagennisi Deryneia (1:1)

Adam Stachowiak (AS Anorthossis Ammochostou) - rezerwowy w meczu ligowym z APOEL (0:0)

B' Kategorias

Adrian Mielec (AS Othellos Athienou) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z AEP Pafos (1:1)

Czechy

1. Gambrinus liga

Dawid Pietrzkiewicz (Banik Ostrawa) - 90 minut w meczu ligowym z Dukla Praga (1:2)

Łukasz Zejdler (Banik Ostrawa) - poza kadrą w meczu ligowym z Dukla Praga (1:2)

Mateusz Słodowy (FK Viktoria Zizkov) - występ do 70. minuty w meczu ligowym z Slovan Liberec (1:4)

II liga

Jakub Legierski (MFK Karwina) - rezerwowy w meczu ligowym z Spartak Sezimovo (2:0)

Francja

Ligue 1

Ludovic Obraniak (LOSC Lille Metropole) - rezerwowy w meczu ligowym z Valenciennes (0:0)

Ireneusz Jeleń (LOSC Lille Metropole) - rezerwowy w meczu ligowym z Valenciennes (0:0)

Damien Perquis (Sochaux) - 90 minut w meczu ligowym z Nicea (1:1)

Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut, bramka i żółta kartka w meczu ligowym z Evian TG (1:3)

Grzegorz Krychowiak (FC Girondins de Bordeaux) - rezerwowy w meczu ligowym z Ajaccio (2:0)

Grecja

Alpha Ethniki

Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - 90 minut w meczu ligowym z Panathinaikos (1:3)

Tomasz Wisio (Ergotelis Iraklion) - 90 minut w meczu ligowym z Asteras Tripolis (2:0)

Radosław Matusiak (Asteras Tripolis) - rezerwowy w meczu ligowym z Ergotelis (0:2)

Roger Guerreiro (AEK Ateny) - rezerwowy w meczu ligowym z Aris Saloniki (3:0)

Michał Stasiak (Skoda Xanthi) - 90 minut w meczu ligowym z Panaitolikos (0:2)

Beta Ethniki

Arkadiusz Malarz (Panachaiki GE Patras) - 90 minut w meczu ligowym z Platania Chanion (1:0)

Holandia

Eredivisie

Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z Twente (2:2)

Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z Ajax (0:4)

Mikołaj Lebedyński (Roda JC Kerkrade) - występ od 86. minuty w meczu ligowym z Ajax (0:4)

Paweł Kieszek (Roda JC Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z Ajax (0:4)

Eerste divisie

Michał Janota (Go Ahead Eagles) - rezerwowy w meczu ligowym z AGOVV (3:1)

Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Volendam (1:0)

Izrael

Ligat ha'Al

Marcin Cabaj (Hapoel Beer-Sheva) - poza kadrą w meczu ligowym z Hapoel Ironi Kiryat Shmona (0:3)

Katar

Q-League

Euzebiusz Smolarek (Al-Khor) - występ do 73. minuty w meczu ligowym z Al Kharitiyath (3:1)

Niemcy

Bundesliga

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - poza kadrą w meczu ligowym z VfB Stuttgart (1:1)

Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z VfB Stuttgart (1:1)

Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - występ do 72. minuty w meczu ligowym z VfB Stuttgart (1:1)

Adam Matuszczyk (FC Koln) - występ od 67. minuty w meczu ligowym z FC Augsburg (3:0)

Sławomir Peszko (FC Koln) - 90 minut, bramka i asysta w meczu ligowym z FC Augsburg (3:0)

Mateusz Klich (VfL Wolfsburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Hertha (2:3)

Sebastian Boenisch (Werder Brema) - poza kadrą w meczu ligowym z Mainz (3:1)

Eugen Polański (1.FSV Mainz 05) - rezerwowy w meczu ligowym z Werder (1:3)

Artur Sobiech (Hannover 96) - poza kadrą w meczu ligowym z Borussia M'gladbach (1:2)

2. Bundesliga

Martin Kobylański (Energie Cottbus) - rezerwowy w meczu ligowym z Hansa Rostock (1:1)

Marcus Piossek (Karlsruher SC) - poza kadrą w meczu ligowym z SG Dynamo Dresden (1:5)

III liga

David Blacha (SV Sandhausen) - występ do 70. minuty w meczu ligowym z Saarbrucken (1:1)

Norwegia

Tippeligaen

Piotr Leciejewski (SK Brann) - 90 minut w meczu ligowym z Rosenborg (6:3)

Rosja

Priemjer-Liga

Piotr Polczak (Terek Grozny) - poza kadrą w meczu ligowym z Krylya Sovetov (1:2)

Rumunia

I liga

Łukasz Szukała (Universitatea Cluj) - 90 minut w meczu ligowym z Dinamo Bukareszt (0:0)

Szkocja

Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Hibernian FC (0:0)

Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - 90 minut w meczu ligowym z Kilmarnock FC (0:1)

Turcja

Superliga

Paweł Brożek (Trabzonspor Kulubu) - występ do 64. minuty w meczu ligowym z Gaziantepspor (1:0)

Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulubu) - 90 minut w meczu ligowym z Gaziantepspor (1:0)

Piotr Brożek (Trabzonspor Kulubu) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z Gaziantepspor (1:0)

Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulubu) - występ do 78. minuty i żółta kartka w meczu ligowym z Gaziantepspor (1:0)

Kamil Grosicki (Sivasspor) - występ do 81. minuty i bramka w meczu ligowym z Besiktas (1:3)

Maciej Iwański (Manisaspor) - rezerwowy w meczu ligowym z Bursaspor (0:0)

Marcin Kuś (Istanbul Buyuksehir) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z MKE Ankaragucu (2:1)

Bank Asya 1. Liga

Marcin Robak (Konyaspor) - 90 minut i dwie bramki w meczu ligowym z Caykur Rizespor (2:2)

Mariusz Pawełek (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Caykur Rizespor (2:2)

Ukraina

Premier-liha

Dawid Janczyk (PFK Ołeksandrija) - poza kadrą w meczu ligowym z Shakhtar Donieck (2:3)

Persza Liha

Mariusz Lewandowski (PFK Sewastopol) - poza kadrą w meczu ligowym z Krymteplitsia (0:1)

Walia

Walijska Premier League

Bartłomiej Fogler (Port Talbot Town FC) - 90 minut w meczu ligowym z Carmarthen Town (2:0)

Krzysztof Nalborski (Aberystwyth Town FC) - rezerwowy w meczu ligowym z Bangor City (0:2)

Włochy

Serie A

Artur Boruc (Fiorentina) - 90 minut w meczu ligowym z Genoa (1:0)

Przemysław Frąckowiak (Atalanta BC) - poza kadrą w meczu ligowym z Bologna (1:3)

Serie B

Błażej Augustyn (Vicenza Calcio) - pauzował w meczu ligowym z UC Albinoleffe (2:1)

Bartosz Salamon (Brescia Calcio) - 90 minut w meczu ligowym z Reggina (0:3)

Kamil Glik (Torino) - poza kadrą w meczu ligowym z Empoli (2:1)