Bundesliga: Piszczek i Lewandowski błyszczeli - który z nich był lepszy? Wielkie emocje w meczu Bayeru z HSV

Niemieccy dziennikarze docenili występ Roberta Lewandowskiego i Łukasza Piszczka w meczu 12. kolejki. "Lewy" otarł się nawet o "klasę światową"! Nie najgorzej poradził sobie też Sławomir Peszko. W ekscytującym pojedynku na BayArena kibice ujrzeli 4 gole.

Konrad Kostorz

Łukasz Piszczek w meczu z Wolfsburgiem popisał się dwiema asystami. Gazeta RevierSport przyznała 26-latkowi notę "2.5" (gdzie "1" - klasa światowa, "6" - poniżej krytyki). "Nie miał najmniejszych problemów z Janem Polakiem na swojej flance. Z przodu miał sporo swobody, co zaowocowało asystami" - napisano w komentarzu. Bild uznał, że reprezentant Polski zasłużył na "2", a Der Westen, że na "3". Portal goal.com/de oceniający w skali od 1-10 (gdzie "10" to najwyższa nota) przyznał Piszczkowi "6.5".

Robert Lewandowski opuścił boisko w 74. minucie. Wcześniej zdążył zdobyć gola i zaliczyć asystę. Zarówno Bild, jak i Der Westen przyznali mu "1", a Reviersport "2"! "Dopóki piłkarze z Wolfsburga ciężko pracowali w obronie, miał trudne zadanie. Wygrał wiele pojedynków i został za to nagrodzony: otworzył drogę do bramki na 2:0 i sam trafił na 4:1. Klasa!" - skomentowano grę "Lewego". W opinii goal.com/de 23-latek zasłużył na "7".

Biało-czerwoni spisali się świetnie, ale nie wystarczyło to, by zostali uznani najlepszymi piłkarzami na boisku. Najwyższe noty zebrali Mario Goetze, Sven Bender oraz Shinji Kagawa.

Oceniony został również Sławomir Peszko za swój 71-minutowy występ przeciwko Werderowi. "Nie był tak groźny jak we wcześniejszych meczach" - orzekł koloński Express i sklasyfikował 26-latka na "4". "Jak zawsze bardzo dużo biegał i był przydatny przy kontratakach" - stwierdził z kolei goal.com/de, przyznając Polakowi notę "6". Lepsze noty otrzymali jedynie Lukas Podolski i Christian Clemens. Natomiast Adam Matuszczyk, który zmienił "Peszkina", otrzymał "5.5". W komentarzu oceniono, że Polak był zupełnie niewidoczny w końcówce.

***
Pierwsza połowa pojedynku na BayArena dostarczyła niecodzienną dawkę emocji. Na początku zdecydowanie przeważali gospodarzy. Od 30. minuty natomiast Bayer został zepchnięty do defensywy i nie potrafił opuścić własnej połowy! Zaczęło się od gola Andre Schuerrle - reprezentant Niemiec uderzył z wolnego, a piłka odbiła się od głowy Dennisa Diekmeiera i zupełnie zmyliła Jaroslava Drobnego. Na 2:0 podwyższył Lars Bender po zagraniu Schuerrle. Początkowo zaliczono gola samobójczego Michaelowi Mancienne, który próbował jeszcze rozpaczliwie interweniować.

Kontaktowe trafienie zaliczył Heiko Westermann po centrze Dennisa Aogo i biernej postawie Bernda Leno. Tuż przed przerwą po jednym z licznych ataków hamburczyków do siatki trafił Marcell Jansen, ale arbiter odgwizdał spalonego. Decyzja wydawała być się prawidłowa, choć trzeba przyznać, że Rothosen w pełni zasłużyli na wyrównanie.

Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. 13 minut po wznowieniu gry Gokhan Tore przerzucił piłkę nad obrońcami, a mocnym, precyzyjnym strzałem w długi róg popisał się Janssen. Później rozgorzała walka cios za cios. Żaden z zespołów nie chciał odpuścić, nie zabrakło bramkowych okazji. Więcej z nich stworzyli Aptekarze, a najdogodniejsze zmarnowali Schuerrle oraz Eren Derdiyok. Ekipa Robina Dutta znów straciła punkty i trudno będzie jej doszlusować do ścisłej czołówki.

Bayer Leverkusen - Hamburger SV 2:2 (2:1)
1:0 - Schuerrle 6'
2:0 - Bender 20'
2:1 - Westermann 34'
2:2 - Janssen 58'