Serie A: Wielkie emocje i 6 goli w Neapolu, Juventus uratował się przed pierwszą porażką (wideo)

Znakomite widowisko obejrzeli kibice w Neapolu w zaległym meczu Serie A. Gospodarze prowadzili z liderem rozgrywek Juventusem 2:0 i 3:1, ale ostatecznie nie zdołali sięgnąć po komplet punktów. Decydującego gola zdobył po pięknej akcji Simone Pepe.

Konrad Kostorz

Pierwsza połowa należała do ekipy Waltera Mazzariego. Juventus osłabiony brakiem pauzującego za kartki Claudio Marchisio praktycznie ani razu nie zagroził Morganowi De Sanctisowi. Tymczasem już w 14. minucie Andrea Pirlo wślizgiem powalił na murawę szarżującego Ezequiela Lavezziego i arbiter wskazał na "wapno". Pierwszą próbę wykorzystał Marek Hamsik, ale sędzia Paolo Tagliavento uznał, że napastnicy gospodarzy zbyt szybko wbiegli w pole karne. W powtórce Słowak wyraźnie przestrzelił...

24-latek nie załamał się i już po chwili mógł wznieść ręce w geście tryumfu. Po wrzutce z wolnego Lavezziego piłkę niefortunnie zgrał przed bramkę Leonardo Bonucci, a na 4. metrze Hamsik szczupakiem wpakował ją do siatki. Azzurri poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą podwyższyli prowadzenie. Po złym wybiciu Pirlo futbolówka trafiła pod nogi Gorana Pandeva, który zastępował kontuzjowanego Edinsona Cavaniego. Macedończyk znalazł się oko w oko z Gianluigi Buffonem i płaskim strzałem w długi róg nie dał mu szans.

Gol Hamsika na 1:0:

Tuż po wznowieniu gry ekipa Antonio Conte ruszyła do zdecydowanych ataków. Na efekty nie trzeba była długo czekać, bo Arturo Vidal popisał się genialnym prostopadłym podaniem do Alessandro Matriego, a napastnik reprezentacji Włoch pokonał w sytuacji sam na sam De Sanctisa. Gdy turyńczycy zaczynali wyraźnie dominować, uczestnicy Ligi Mistrzów przeprowadzili wyborną akcję. Christian Maggio pociągnął lewą stroną i dośrodkował do Pandeva, który kapitalnie przyjął piłkę, obrócił się i z powietrza nie dał szans Buffonowi! Juventus nie zamierzał składać broni i, gdy Stephan Lichsteiner wbił piłkę w pole karne, czubkiem buta do siatki trafił wcześniej słabo spisujący się Paragwajczyk Marcelo Estigarribia.

W 79. minucie z linii środkowej ruszył Simone Pepe. Włoch przebiegł kilkadziesiąt metrów, wpadł w pole karne między obrońcami i przy odrobinie szczęścia płaskim strzałem przy słupku doprowadził do wyrównania. Juventus w ciągu zaledwie 8 minut wrócił z piekła do nieba! W końcówce żaden z zespołów nie podjął ryzyka i stuprocentowych okazji zabrakło. Jedynie uderzenie Giorgio Chielliniego z 82. minuty mogło zaskoczyć De Sanctisa. Bianconeri po 12 kolejkach mają na koncie 7 zwycięstw i 5 remisów. Ich przewaga nad Milanem i Udinese wynosi tylko 2 "oczka". Napoli z kolei nie wygrało w lidze od 26 października.

SSC Napoli - Juventus Turyn 3:3 (2:0)
1:0 - Hamsik 23'
2:0 - Pandev 40'
2:1 - Matri 48'
3:1 - Pandev 68'
3:2 - Estigarribia 72'
3:3 - Pepe 79'

Napoli: De Sanctis - Campagnaro, Cannavaro, Aronica (76' Fernandez) - Maggio, Gargano, Inler, Zuniga (87' Dossena) - Hamsik, Lavezzi, Pandev (72' Santana).

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Chiellini - Estigarribia, Pirlo, Pepe (86' Pazienza), Vidal - Vucinić (91' Del Piero), Matri (89' Quagliarella).

Żółte kartki: Pandev, Maggio, Hamsik (Napoli) oraz Bonucci, Matri, Lichsteiner, Vidal (Juventus).