Premier League: Bramkarz odwieziony do szpitala, zwycięstwa Wolves i Stoke

Niedzielne mecze Premier League zakończyły się zwycięstwami Stoke City i Wolverhampton Wanderers. Jednak z powodu kontuzji głowy boisko opuścił Thomas Sorensen i Duńczyk musiał pojechać do szpitala na badania.

Bartosz Zimkowski

Golkiper Stoke odważnie wyszedł do piłki w drugiej połowie spotkania, lecz przypadkowo został trafiony kolanem w głowę przez Tima Cahilla. Od razu upadł na murawę. Po chwili jednak wstał i dał znać, że jest w stanie kontynuować grę. Jednak po kolejnych dwóch minutach Sorensen nagle przyklęknął i już nie zdołał o własnych siłach zejść z boiska. Na noszach i z maską tlenową na twarzy lekarze zabrali go do szpitala na badania.

Mecz na Goodison Park zakończył się niespodziewanym zwycięstwem Stoke. Jedyna bramka padła tuż na początku meczu, gdy Robert Huth zmienił tor lotu piłki i zdobył tym samym swojego pierwszego gola w sezonie. Everton niemal przez cały mecz bił głową w mur i pozwolił gościom przerwać fatalną serię czterech porażek z rzędu na obcych obiektach. Dzięki temu zwycięstwu Stoke awansowało na ósme miejsce.

W drugim niedzielnym pojedynku fatalny debiut w roli menedżera Sunderlandu zaliczył Martin O'Neill. Pod jego wodzą Czarne Koty przegrały na Molineux z Wolverhampton Wanderers 1:2, chociaż od 53. minuty prowadziły. Wówczas wychowanek Manchesteru United Kieran Richardson mocnym strzałem zaskoczył Wayne'a Hennesseya. Jednak w 73. i 81. minucie Steven Fletcher zdobył dwa gole i Wolves wygrało 2:1.