Francja: 150. występ Jelenia w Ligue 1, Polak był o krok od rozstrzygnięcia szlagieru

18. kolejka Ligue 1 nie była najszczęśliwsza dla polskich piłkarzy. Dariusz Dudka rozegrał 90 minut, ale jego drużyna przegrała z przeciętnym rywalem. Ludovic Obraniak cały pojedynek z PSG obejrzał z ławki rezerwowych. Jak spisał się Ireneusz Jeleń?

Konrad Kostorz

Ireneusz Jeleń zameldował się na murawie Parc des Princes dopiero w 88. minucie, zmieniając Moussę Sowa. W tym momencie na tablicy wyników w pojedynku lidera, PSG, z trzecim w tabeli obrońcą tytułu, OSC Lille, widniał bezbramkowy remis. 30-latek polował na swojego 50. gola w Ligue 1 w 150. występie i zdążył stworzyć sobie ku temu świetną okazję. W 93. minucie Eden Hazard zagrał do byłego gwiazdora Auxerre, a ten oddał precyzyjne, techniczne uderzenie z 16 metrów, które w jeszcze lepszym stylu obronił Salvatore Sirigu.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0, który nie satysfakcjonuje żadnej ze stron. Zespół Rudiego Garcii do prowadzącego duetu PSG - Montpellier traci tylko 2 "oczka". Trener Dogów nie zdecydował się wprowadzić na murawę Ludovika Obraniaka. Zamiast reprezentanta Polski wystąpili Florent Balmont i Joe Cole.

Po raz kolejny pozycję na boisku zmienił Dariusz Dudka. Przed tygodniem grał jako lewy obrońca. Tym razem trener AJA ustawił go w roli stopera. Burgundczycy ulegli na wyjeździe Stade Brest 0:1, a gola zawalił partner Dudki z defensywy, Stephane Grichting. 27-letni Polak specjalizujący się w wykonywaniu stałych fragmentów gry tym razem nie miał dogodnych okazji do oddania groźnego strzału. W 90. minucie obejrzał żółtą kartkę.

Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)