Puchar Anglii: Liverpool przegrywał z trzecioligowcem, ale awansował (wideo)

Liverpool pokonał w pierwszym meczu III rundy Pucharu Anglii trzecioligowy Oldham Athletic 5:1. Jednak The Reds przegrywali 0:1 po pięknym golu Robbiego Simpsona.

Bartosz Zimkowski

Silną jedenastkę wystawił Kenny Dalglish i po raz pierwszy od kontuzji w podstawowym składzie pojawił się Steven Gerrard. Tymczasem w 28. minucie Oldham sensacyjnie objęło prowadzenie. Strzał życia oddał Robbie Simpson i Jose Reina był bez szans.

Radość gości trwała tylko 120 sekund. Bardzo szybko Craig Bellamy zmusił bramkarza rywali do kapitulacji, a jeszcze przed przerwą rzut karny na gola zamienił Gerrard.

Po zmianie stron nadal przeważał Liverpool i zdobył trzy kolejne bramki. Najpierw Jonjo Shelvey wykorzystał podanie Bellamy'ego, a w samej końcówce rezerwowi Andy Carroll oraz Stewart Downing dołożyli po golu i The Reds wygrali przekonująco 5:1. Jako pierwsi awansowali do czwartej rundy Pucharu Anglii.

szólj hozzá: ]

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)