Polacy w ligach zagranicznych - raport

Spośród polskich piłkarzy grających w ligach zagranicznych bramki zdobyli: Ireneusz Jeleń (LOSC Lille Metropole), Dariusz Dudka (AJ Auxerre), Bartosz Tarachulski (AEL Kallonis) Adrian Mielec (AS Othellos Athienou), Adrian Cieślewicz (Wrexham AFC) oraz Paweł Odrzywolski (KN Onissilos Sotiras). Na wszystkich boiskach ujrzeliśmy 20 Polaków.

Ireneusz Jeleń strzelił dwa gole w meczu 1/32 finału Pucharu Francji przeciwko US Chantilly 6:0 (2:0). Polski napastnik rozegrał całe spotkanie wpisując się na listę strzelców w 56. oraz 76. minucie. Były zawodnik AJ Auxerre został także ukarany żółtą kartką. Dla Jelenia było to trzecie i czwarte trafienie w obecnym sezonie. Mecz z perspektywy ławki rezerwowej obserwował Ludovic Obraniak.

Dariusz Dudka strzelił bramkę w meczu 1/32 finału Pucharu Francji z Chambly-Thelle 1:0 (0:0, 0:0, 0:0). Spotkanie rozstrzygnęło się w dogrywce, dzięki bramce Polaka w 117. minucie, wykorzystując rzut karny. Reprezentant rozegrał cały mecz, co dla niego było trzecim trafienie w obecnym sezonie.

Bartosz Tarachulski
zdobył bramkę w meczu z MAS Pierikos Katerini 1:1 (1:1). Polski napastnik grał do 78. minuty, kiedy zmienił go Leozinho. Polak wpisał się na listę strzelców w 34. minucie. Dla 36-latka było to drugie trafienie ligowe w tym sezonie.

Adrian Mielec
strzelił bramkę w meczu z PAEE Kerynias 1:0 (1:0). Polak rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 31. minucie. Także inny z Polaków - Tomasz Czępiński rozegrał 90 minut.

Adrian Cieślewicz zdobył bramkę w meczu III rundy Pucharu Anglii z Brighton & Hove Albion 1:1 (0:0). 21-letni pomocnik przebywał na boisku do 87. minuty, kiedy zmienił go Johnny Hunt. Polak wpisał się na listę strzelców w 62. minucie, co było dla niego pierwszym trafieniem w tych rozgrywkach.

Paweł Odrzywolski
strzelił bramkę w meczu z APO Peyias Kinyras 1:0 (1:0). Polski obrońca rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 19. minucie.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - poza kadrą w meczu Pucharu Anglii z Manchesterem City (3:2)

Championship
Tomasz Cywka (Derby County) - poza kadrą w meczu Pucharu Anglii z Crystal Palace (1:0)
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - rezerwowy w meczu Pucharu Anglii z Leicester City (0:0)
Bartosz Białkowski (Southampton) - 90 minut w meczu Pucharu Anglii z Coventry City (2:1)

League One
Artur Krysiak (Exeter City) - 90 minut i obronił rzut karny w meczu ligowym z Chesterfieldem (2:0)

Blue Square Bet Premier
Adrian Cieślewicz (Wrexham AFC) - występ do 87. minuty i bramka w meczu Pucharu Anglii z Brighton & Hove Albion (1:1)

Cypr

Protathlima A' Kategorias
Adam Stachowiak (AS Anorthossis Ammochostou) - rezerwowy w meczu ligowym z Nea Salamis (3:0)

Protathlima B' Kategorias
Adrian Mielec (AS Othellos Athienou) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z PAEE Kerynias (1:0)
Tomasz Czępiński (AS Othellos Athienou) - 90 minut w meczu ligowym z PAEE Kerynias (1:0)
Paweł Odrzywolski (KN Onissilos Sotiras) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z APO Peyias Kinyras (1:0)

Francja

Ligue 1
Ludovic Obraniak (LOSC Lille Metropole) - rezerwowy w meczu Pucharu Francji z Chantilly (6:0)
Ireneusz Jeleń (LOSC Lille Metropole) - 90 minut i dwie bramki w meczu Pucharu Francji z Chantilly (6:0)
Damien Perquis (Sochaux) - występ do 76. minuty w meczu Pucharu Francji z SC Bastia (1:4)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 120 minut i bramka w meczu Pucharu Francji z Chambly (1:0)

Grecja

Alpha Ethniki
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z AO Xanthi (0:0)
Tomasz Wisio (Ergotelis Iraklion) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Panioniosem Ateny (1:0)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - występ od 79. minuty w meczu ligowym z Levadiakosem (2:0)
Michał Stasiak (AO Xanthi) - rezerwowy w meczu ligowym z PAOK-iem (0:0)
Radosław Matusiak (Asteras Tripolis) - poza kadrą w meczu ligowym z Panaitolikosem (1:0)

Beta Ethniki
Bartosz Tarachulski (AEL Kallonis) - występ do 78. minuty i bramka w meczu ligowym z MAS Pierikos Katerini (1:1)

Szkocja

Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu Pucharu Szkocji z Peterhead (3:0)
Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - poza kadrą w meczu Pucharu Szkocji z Auchinleck Talbot (1:0)

Turcja

Superliga
Paweł Brożek (Trabzonspor Kulubu) - poza kadrą w meczu ligowym z Istanbul Buyuksehir (2:0)
Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulubu) - występ do 18. minuty w meczu ligowym z Istanbul Buyuksehir (2:0)
Piotr Brożek (Trabzonspor Kulubu) - ze względu na kontuzję nie wystąpił w meczu ligowym z Istanbul Buyuksehir (2:0)
Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulubu) - występ do 56. minuty w meczu ligowym z Istanbul Buyuksehir (2:0)
Marcin Kuś (Istanbul Buyuksehir) - poza kadrą w meczu ligowym z Trabzonsporem (0:2)
Kamil Grosicki (Sivasspor Kulubu) - występ do 56. minuty w meczu ligowym z Eskisehirsporem (1:1)

Włochy

Serie A
Artur Boruc (Fiorentina) - 90 minut w meczu ligowym z Novarą (3:0)

Serie B
Błażej Augustyn (Vicenza Calcio) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Reggina (0:0)
Kamil Glik (Torino) - 90 minut w meczu ligowym z UC Albinoleffe (0:0)
Bartosz Salamon (Brescia Calcio) - poza kadrą w meczu ligowym z Crotone (3:0)