Dariusz Dudka: Nie myślę o nowym klubie, koncentruję się na EURO 2012

Kontrakt Dariusza Dudki z AJ Auxerre wygasa po zakończeniu obecnego sezonu. Reprezentant Polski przyznaje, że jak dotąd nie otrzymał żadnej oferty. - Gdzie będę grał? Może w Niemczech, może w Polsce, a może w Auxerre - zastanawia się 28-latek.

Konrad Kostorz
Konrad Kostorz

- Szczerze mówiąc, nie myślę zbyt wiele o mojej przynależności klubowej. Skupiam się na jak najlepszym przygotowaniu do EURO 2012, które odbędzie się w Polsce. W tym celu zamierzam jak najwięcej występować w Auxerre. Co będzie dalej, pomyślę po turnieju - przyznaje na łamach L’Yonne Républicaine Dariusz Dudka.

- Przedłużenie kontraktu z Auxerre? Na pewno jest taka opcja. W tym momencie nie mam żadnych ofert ani nawet kontaktu. Może będę grał w Niemczech, może w Polsce, a może w Auxerre. W każdym razie każdą propozycję, która się pojawi, rozważę bardzo dokładnie - zapowiada były zawodnik krakowskiej Wisły.

Po zakończeniu sezonu Dudka będzie do wzięcia za darmo. Czy w związku z tym spodziewa się wysypu ofert? - Mamy teraz trudne czasy. Na świecie szaleje kryzys i kluby niechętnie wydają pieniądze nawet na wolnych graczy - uważa Dudka.

- Na dzień dzisiejszy moim priorytetem jest EURO 2012. Ważne, bym był w jak najlepszej formie. Oczywiście zrobię też wszystko, by pomóc Auxerre w utrzymaniu w Ligue 1. Jeśli chcemy osiągnąć ten cel, powinniśmy w nadchodzących tygodniach rozegrać serię dobrych meczów (na półmetku Burgundczycy zajmują 15. miejsce w tabeli - przyp.red). Musimy być gotowi na trudne przeprawy. Wygrana w Pucharze Francji (w sobotę Auxerre pokonało 1:0 V-ligowca po golu Dudki w 117. minucie - przyp.red.) odniesiona mimo licznych absencji z pewnością doda nam animuszu - prognozuje Dudka.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×