Serie A: Juventus sensacyjnie stracił punkty, kompromitacja Fiorentiny (wideo)

To było popołudnie pełne sensacji w Serie A! Kroczący od wygranej do wygranej Juventus nie pokonał u siebie Cagliari. 3. w tabeli Udinese przegrało z Genoą. Fiorentina z Arturem Borucem uległa outsiderowi. 10. bramkę zdobył Miroslav Klose.

Konrad Kostorz

W pierwszym niedzielnym meczu po 3 "oczka" sięgnęło Lazio. Rzymianie byli lepsi, ale kto wie, jak potoczyłyby się losy pojedynku, gdyby przy stanie 0:1 świetną okazję wykorzystał supersnajper Atalanty, German Denis. Skutecznością nie grzeszył Miroslav Klose, ale w 90. minucie udało mu się wpisać na listę strzelców po raz 10. w sezonie.

Lazio pokonuje Atalantę:

Zupełnie nieoczekiwanie punkty stracił Juventus, który jednak wciąż pozostaje bez porażki. W niedzielne popołudnie zespół Antonio Conte mógł wygrać u siebie po raz piąty z rzędu, zwłaszcza że w 7. minucie świetne podanie Stephana Lichsteinera na gola zamienił Mirko Vucinić. Później jednak Stara Dama zlekceważyła Sardyńczyków, którym udało się wyrównać - pomocnik Andrea Cossu z narożnika pola karnego pokonał Gianluigi Buffona. Juventus ma "oczko" przewagi nad Milanem, który wieczorem rozegra derby Mediolanu z Interem.

Przed trudnym zadanie stanęło zajmujące 3. pozycję w tabeli Udinese. Bianconeri wybrali się do podrażnionej serią niepowodzeń Genoi. Trener Pasquale Marino liczył na pierwsze punkty, lecz przeżył zimny prysznic, gdy po kornerze celną "główką" popisał się Damiano Ferronetti. Dla 27-letniego prawego obrońcy był to drugi gol w historii występów w Serie A. Jednak po przerwie zaczął się koncert Rossoblu, a Samir Handanović, który we wcześniejszych spotkaniach puścił tylko 10 goli, aż trzykrotnie wyciągał piłkę z siatki! W roli głównej wystąpił serbski pomocnik Bosko Janković, który wypracował pierwszą bramkę i strzelił drugą.

Do sensacji doszło na Stadio Artemio Franchi we Florencji. Od początku groźniej atakował zespół Delio Rossiego, ale w 43. minucie Artur Boruc musiał interweniować po bardzo groźnym strzale Rubena Olivery. Po przerwie napór Fioletowych nie malał, ale do siatki trafił outsider z Lecce! Polskiemu bramkarzowi szans nie dał David Di Michele. W końcówce Fiorentina, która spadła na 13. miejsce w tabeli, próbowała wyrównać, ale jej starania na nic się zdały. Boruc nie został już zmuszony do wysiłku. Przegrało też znajdujące się w coraz poważniejszym kryzysie Palermo. Sycylijczycy nie sprostali Chievo, a trener Bortolo Mutti przegrał drugi mecz z rzędu. Czy właściciel Maurizio Zamparini zmieni szkoleniowca czwarty raz w tym sezonie?

Warto dodać, że udany debiut na ławce trenerskiej Parmy zanotował były selekcjoner reprezentacji Włoch, Roberto Donadoni.