Polacy w ligach zagranicznych - raport

Spośród polskich piłkarzy grających w ligach zagranicznych bramki zdobyli: Kamil Grosicki (Sivasspor Kulubu) oraz Michał Janota (Go Ahead Eagles). Na wszystkich boiskach ujrzeliśmy 15 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Kamil Grosicki strzelił bramkę w spotkaniu z MKE Ankaragucu 3:0 (2:0). Polski napastnik rozegrał cały mecz, wpisując się na listę strzelców w 16. minucie. Dla byłego zawodnika Jagiellonii Białystok była to szósta bramka zdobyta w obecnym sezonie.

Michał Janota strzelił gola w meczu przeciwko Volendam 5:0 (3:0). Polski pomocnik rozegrał całe spotkanie, wpisując się na listę strzelców w 23. minucie. Dla 21-letniego wychowanka Uczniowskiego Klubu Piłkarskiego Zielona Góra było to czwarte ligowe trafienie w obecnym sezonie.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League
Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu ligowym z Swansea City (2:3)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Swansea City (2:3)
Tomasz Kuszczak (Manchester United) - poza kadrą w meczu ligowym z Boltonem (3:0)

The Championship
Tomasz Cywka (Derby County) - poza kadrą w meczu ligowym z Coventry City (1:0)
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - poza kadrą w meczu ligowym z Southampton (0:3)
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Nottingham Forest (3:0)

League One
Artur Krysiak (Exeter City) - 90 minut w meczu ligowym z Hartlepool United (0:0)

Belgia

Jupiter League
Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Club Brugge (3:0)
Grzegorz Sandomierski (KRC Genk) - rezerwowy w meczu ligowym z Zulte Waregem (1:1)

Cypr

Protathlima A' Kategorias
Adam Stachowiak (AS Anorthossis Ammochostou) - rezerwowy w meczu ligowym z Enosisem (1:0)

Francja

Ligue 1

Ludovic Obraniak (Girondins de Bordeaux) - poza kadrą w meczu ligowym z Valenciennes (2:1)
Ireneusz Jeleń (LOSC Lille Metropole) - występ do 87. minuty w meczu ligowym z Olympique Marsylia (0:2)
Damien Perquis (Sochaux) - 90 minut w meczu ligowym z Saint Etienne (0:1)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z AC Ajaccio (1:2)

Ligue 2

Grzegorz Krychowiak (Football Club de Nantes Atlantique) - pauzował w meczu ligowym z Angers SCO (2:1)

Grecja

Alpha Ethniki
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - rezerwowy w meczu ligowym z Ergotelisem (2:1)
Tomasz Wisio (Ergotelis Iraklion) - 90 minut w meczu ligowym z PAOK-iem (1:2)
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - rezerwowy w meczu ligowym z AO Xanthi (1:1)
Michał Stasiak (AO Xanthi) - rezerwowy w meczu ligowym z AEK Ateny (1:1)

Beta Ethniki
Patryk Aleksandrowicz (AO Iraklis Psachnon) - występ do 78. minuty w meczu ligowym z Agrotikos Asteras (1:0)

Holandia

Eerste divisie
Michał Janota (Go Ahead Eagles) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Volendam (5:0)

Szkocja

SPL
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Dundee United (2:1)
Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - 90 minut w meczu ligowym z Saint Mirren (5:2)

Turcja

Superliga
Paweł Brożek (Trabzonspor Kulubu) - poza kadrą w meczu ligowym z Samsunsporem (4:0)
Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulubu) - uraz uniemożliwił mu występ w meczu ligowym z Samsunsporem (4:0)
Piotr Brożek (Trabzonspor Kulubu) - ze względu na kontuzję nie wystąpił w meczu ligowym z Samsunsporem (4:0)
Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulubu) - występ od 74. minuty w meczu ligowym z Samsunsporem (4:0)
Marcin Kuś (Istanbul Buyuksehir) - poza kadrą w meczu ligowym z Ordusporem (0:1)
Kamil Grosicki (Sivasspor Kulubu) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z MKE Ankaragucu (3:0)

Bank Asya 1. Liga
Marcin Robak (Konyaspor) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Elazigsporem (0:1)
Mariusz Pawełek (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Elazigsporem (0:1)