Sparingowo: Remis Cracovii z Wartą

Remisem 1:1 zakończył się środowy sparing pomiędzy Cracovią a Wartą Poznań. Spotkanie rozegrane zostało na boisku ze sztuczną nawierzchnią w centrum treningowym Pasów przy Wielickiej w Krakowie.

Pasy do tej pory trenowały na własnych obiektach, a Warta przyjechała do Krakowa bezpośrednio z Zakopanego, gdzie od poniedziałku przygotowuje się do rundy wiosennej. Prowadzenie Warcie w 20 minucie dał Michał Jakóbowski, który w polu karnym otrzymał podanie od Marcina Klatta i z bliska pokonał Wojciecha Kaczmarka. Pasy wyrównały w 52. minucie za sprawą Milosa Kosanovicia, który pokonał Łukasza Radlińskiego kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego z ok. 30 metrów. Ten sam zawodnik Cracovii kilka minut później potężnie kropnął z akcji z 40. metrów, ale tym razem piłka odbiła się od poprzeczki bramki Warty.

W drużynie gospodarzy zaprezentowali się testowani Vladislavs Kozlovs, Dorde Kamber oraz Abubakar Bello-Osagie, a także pozyskany we wtorek z Arki Gdynia Marcin Budziński.

Cracovia - Warta Poznań 1:1 (0:1)

0:1 - Jakóbowski 20'
1:1 - Kosanović 52'

Cracovia: Kaczmarek (46' Gąsiński) - Żytko (46' Żołądź), Nawotczyński (46' Szeliga), Hosek (46' Biernat), Nykiel (46' Kosanović) - Kamber (46 Straus), Boljević (46' Bartczak), Dudzic (46' Steblecki), Struna (46' Rupa) - Budziński (46' Van der Biezen) - Kozlovs (46' Bello-Osagie).

Warta: Sobański - Wichtowski, Bartkowiak, Otuszewski, Marciniak - Jakóbowski, Pińczuk, Ciarkowski, Jasiński, Piceluk - Klatt. Grali również: Radliński, Sobieraj, Foszmańczyk, Giel, Gabrych, Ngamayama, Mójta.

Żółta kartka: Hosek Cracovia).