Puchar Króla: Kolejny mecz Barcy bez zwycięstwa, Messi nie wykorzystał karnego

W pierwszym meczu półfinału Pucharu Króla FC Barcelona zremisowała na Mestalla z Valencią 1:1. To już trzeci z rzędu taki rezultat piłkarzy Blaugrany. Wcześniej nie potrafili pokonać w ćwierćfinale tych samych rozgrywek Realu Madryt i w Primera Division Villarreal.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Bardzo ciekawe widowisko stworzyły ekipy Valencii i FC Barcelony. Piłkarze Nietoperzy nie przestraszyli się utytułowanych rywali i od początku grali jak równy z równym. Świetnie realizowali taktykę trenera Unaia Emery'ego i stosowali pressing już na połowie rywala. W 18. minucie wielki błąd popełnił sędzia Gonzalez Gonzalez. Przed polem karnym piłkę ręką zatrzymał golkiper Jose Manuel Pinto, za co ewidentnie powinien wylecieć z boiska. Arbiter jednak nie zauważył całego zajścia.

Gospodarze dalej prezentowali się bez zarzutu i chwilę później lewym korytarzem został wypuszczony Jeremy Mathieu. Lewoskrzydłowy dośrodkował do niepilnowanego Jonasa, który umieścił futbolówkę praktycznie w okienku. Jeszcze przed przerwą po rzucie rożnym strzałem z główki wyrównał Carles Puyol.

Po zmianie stron do ataków ruszyli zawodnicy Blaugrany. W 52. minucie Miguel sfaulował w polu karnym Thiago Alcantarę, a do piłki ustawionej na "jedenastym" metrze podszedł Lionel Messi. Argentyńczyka świetnie jednak wyczuł Diego Alves i rezultat się nie zmienił. Bliżej wygranej byli przyjezdni, ale po kombinacyjnej akcji z ostrego kąta w słupek trafił Dani Alves. Końcówka nie była już tak emocjonująca jak reszta spotkania. Piłkarze obu drużyn w pełni nie wytrzymali wysokiego tempa i bramki już nie padły. Przed rewanżem na Camp Nou sprawa awansu pozostaje więc otwarta.

Valencia - FC Barcelona 1:1 (1:1)
1:0 - Jonas 27'
1:1 - Puyol 35'

Valencia: Diego Alves - Miguel, Rami, Victor Ruiz, Jordi Alba - Albelda (67' Tino Costa), Banega, Piatti, Jonas (75' Aduriz), Mathieu - Soldado.

FC Barcelona: Pinto - Puyol, Pique, Mascherano, Abidal - Fabregas, Busquets, Thiago (79' Jonathan dos Santos) - Cuenca (86' Tello), Messi, Sanchez (62' Alves).

Żółte kartki: Jonas, Banega, Victor Ruiz, Albelda, Jordi Alba, Mathieu (Valencia) oraz Mascherano, Pinto (Barcelona).

Sędzia: Gonzalez Gonzalez.

W 57. minucie Diego Alves wybronił rzut karny wykonywany przez Lionela Messiego (FC Barcelona).

Rewanż odbędzie się w czwartek, 9 lutego, o godzinie 21:00.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)