Bundesliga: Bayern też stracił punkty, Borussia samotnym liderem! (wideo)

Borussia przed dwoma tygodniami wygrała w Hamburgu aż 5:1. Bayern w sobotnie popołudnie z trudem zremisował z zespołem Thorstena Finka. Bawarczycy w 20. kolejce zawiedli tak samo jak pozostali kandydaci do mistrzostwa, Schalke i Gladbach.

Konrad Kostorz

Pierwsze minuty należały do gospodarzy, którzy odważnie ruszyli na bramkę Manuela Neuera. Cóż jednak z tego skoro nieskutecznością raził Mladen Petrić. Chorwata wyręczył 20-letni Jacopo Sala, którego hamburczycy pozyskali z Chelsea. Włoch precyzyjnie strzelił z woleja po podaniu Jose Paolo Guerrero.

Bawarczycy rzecz jasna rzucili się do odrabiania i w ataku poczynali sobie bardzo dobrze. Trzeba przyznać, że brakowało im szczęścia, a gospodarze mieli między słupkami rewelacyjnego Jaroslava Drobnego, który dzięki świetnemu refleksowi zatrzymał strzały Francka Ribery'ego i Arjena Robbena. Gdy oko w oko z Czechem wyszedł Mario Gomez, ryzykując strzelenie samobója, wślizgiem sytuację uratował Heiko Westermann.

Po przerwie gra nie kleiła się ani jednym ani drugim. Bayern przeważał, długo przetrzymywał piłkę, jednak dobrze radził sobie tylko do pola karnego HSV. Dopiero w 70. minucie płaskie uderzenie Thomasa Muellera końcami palców na korner musiał zbijać Drobny. Po rzucie rożnym w ogromnym zamieszaniu podbramkowym 4 metry przed linią znalazł się Ivica Olić i nie pomylił się.

5 minut później sam na sam z Neuerem znalazł się Heung-Min Son. Koreańczyk minął bramkarza, jednak jego uderzenie z dość ostrego kąta trafiło tylko w boczną siatkę! Końcówka była bardzo emocjonująca. Akcje przemieszczały się spod jednej pod drugą bramkę, ale nikomu nie udało się postawić kropki nad "i". Bawarczycy znów stracili punkty na wyjeździe i do samotnie prowadzącej w tabeli Borussii tracą 2 "oczka".