Bundesliga: Koszmarny debiut Borysiuka - wyleciał z boiska po faulu na Peszce!

Ariel Borysiuk jak Artur Sobiech! 20-latek w debiucie w Bundeslidze został ukarany czerwoną kartką, osłabiając swój zespół, który w meczu o "6 punktów" ostatecznie przegrał z FC Koeln. 70 minut rozegrał Sławomir Peszko, a 12 Jakub Świerczok.

Konrad Kostorz

Ariel Borysiuk rozpoczął mecz z Koeln w podstawowej jedenastce. Tuż przed wejściem na murawę przywitał się ze Sławomirem Peszką oraz Jakubem Świerczokiem, który tym razem usiadł tylko na ławce rezerwowych. Początek w wykonaniu byłego gracza Legii był przeciętny. 20-latek niczym się nie wyróżniał w środku pola. Groźniej atakowali goście, choć wśród nich zabrakło kontuzjowanego Lucasa Podolskiego - w polu karnym dogodną okazję zmarnował "Peszkin", a Kevin McKenna trafił w słupek.

W 35. minucie Borysiuk sfaulował szarżującego Mato Jajalo i słusznie ujrzał "żółtko". 5 minut później polski pomocnik wpadł na Peszkę, który upadł dość teatralnie. Mimo długich protestów piłkarzy FCK i kibiców na Fritz-Walter Stadion Wolfgang Stark pokazał Borysiukowi drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę!

Po przerwie katastrofalną pomyłkę popełnił sędzia liniowy, który odgwizdał spalonego przy golu Milivoje Novakovicia, choć jeden z graczy K'lautern stał dobre 3 metry bliżej własnej bramki niż Słoweniec! Sprawiedliwości stało się zadość, gdy w 72. minucie Odise Roshi wykorzystał głową centrę z kornera Christiana Clemensa. Strzelec gola kilkadziesiąt sekund wcześniej zmienił Peszkę.

12 minut przed końcem Marco Kurz posłał do boju jako "ostatnią deskę ratunku" Świerczoka. Polak sporo biegał z przodu, ale gospodarze, stawiając wszystko na jedną kartę, byli narażeni na kontrataki. Po jednym z nich Mikael Ishak o mały włos nie podwyższył na 2:0. Ostatecznie więcej goli nie padło. Zespół Stale Solbakkena awansował na 9. miejsce w tabeli. Kaiserslautern wciąż jest zaledwie 16.

Kibice we Fryburgu Bryzgowijskim zobaczyli ciekawe spotkanie. Klasę pokazał Claudio Pizarro, który 14. i 15. gola w sezonie. Trzeba dodać, że pierwsza bramka padła po fatalnej jakości interwencji Olivera Baumanna. Gospodarze grali z ogromną ambicją i byli stroną przeważającą. Przy odrobinie szczęścia mogli w końcówce zadać bremeńczykom decydujący cios. Po raz pierwszy po powrocie do zdrowia w meczowej "18" znalazł się Sebastian Boenisch. Polski obrońca nie dostał jednak szansy od Thomasa Schaafa. Przez 90 minut na lewej defensywie występował 18-letni Florian Hartherz.