Puchar Niemiec: Polacy w rolach głównych, Borussia spacerkiem w półfinale

Robert Lewandowski po dwóch słabszych występach, w których zmarnował kilka świetnych bramkowych okazji, znów błysnął formą. "Lewy" zdobył gola na 1:0, podczas gdy Łukasz Piszczek zaliczył ładną asystę przy trafieniu Shinjiego Kagawy.

Konrad Kostorz

W Kilonii sensacji nie było, ale kto wie, jak potoczyłyby się losy meczu, gdyby w 8. minucie Fiete Sykora pokonał w sytuacji sam na sam Mitchella Langeraka. Polski skrzydłowy uderzył jednak zbyt słabo, a jak strzela się gole pokazał mu jego rówieśnik i rodak, Robert Lewandowski. 23-latek oszukał linię obrony Holstein i pewnie wykorzystał zgranie piłki przez Ivana Perisicia. To był już 19. gol dla BVB w 31. występie "Lewego" w obecnym sezonie.

Na 2:0 ładnym uderzeniem podwyższył Shinji Kagawa. Japończykowi futbolówkę wyłożył Łukasz Piszczek, który zachował się dokładnie tak jak w ostatni piątek przeciwko Norymberdze, kiedy to asystował Sebastianowi Kehlowi. Cały czas aktywny był Jakub Błaszczykowski, który egzekwował rzuty rożne i co i rusz niepokoił defensywę IV-ligowca. Gospodarze również nie odpuszczali i trzeba przyznać, że Langerak kilkakrotnie musiał interweniować.

Po przerwie mistrzowie Niemiec kontrolowali przebieg meczu i nie forsowali tempa. Borussia wyraźnie chciała wygrać jak najmniejszym nakładem sił, by w sobotę być gotowym na ważny mecz ligowy z Bayerem Leverkusen. W 69. minucie Juergen Klopp zdjął i "Kubę", i "Lewego". Trzeciego gola meczu zdobył Lucas Barrios po precyzyjnej centrze Perisicia. To drugi mecz z rzędu, w którym Paragwajczyk wpisał się na listę strzelców. Wynik ustalił, precyzyjnie egzekwując rzut wolny w polu karnym, Perisić.

Dortmundczycy rywala w półfinale, który odbędzie się 20 marca, poznają w losowaniu po pozostałych środowych pojedynkach DFB-Pokal.

Holstein Kiel - Borussia Dortmund 0:4 (0:2)
0:1 - Lewandowski 11'
0:2 - Kagawa 18'
0:3 - Barrios 80'
0:4 - Perisić 87'

Holstein: Jensen - Herrmann, Berzel, Jurgensen, Poggenberg - Kazior, Mueller - Chahed (81' Sachs), Sykora, Lindner (86' Wetter) - Heider (83' Wulff).

Borussia: Langerak - Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer - Leitner, Kehl - Błaszczykowski (69' Grosskreutz), Kagawa (82' Gundogan), Perisić - Lewandowski (69' Barrios).

Pozostałe mecze ćwierćfinałowe:

środa, 8 lutego

1899 Hoffenheim - SpVgg Greuther Fuerth (II), godz. 19.00

Hertha Berlin - Borussia Moenchengladbach, godz. 19.00

VfB Stuttgart - Bayern Monachium, godz. 20.30

Oglądaj rozgrywki Pucharu Niemiec DFB-Pokal na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)