WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Narodowe Centrum Sportu zapewnia: Stadion jest bezpieczny

"Jako Operator obiektu, z ubolewaniem przyjęliśmy decyzję Ekstraklasy SA o odwołaniu meczu o Superpuchar Polski" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Narodowe Centrum Sportu, które jest operatorem Stadionu Narodowego w Warszawie. W sobotę na obiekcie miał odbyć się mecz o Superpuchar.
Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

Oświadczenie Narodowego Centrum Sportu:

Jako Operator obiektu, z ubolewaniem przyjęliśmy decyzję Ekstraklasy SA o odwołaniu meczu o Superpuchar Polski

Brak łączności pomiędzy terminalami Policji na dwóch najniższych piętrach garażu Stadionu został stwierdzony przez Policję podczas testów na gotowym obiekcie, co spowodowane jest niewystarczającą siłą sygnału radiowego urządzeń policyjnych. NCS z pełną odpowiedzialnością podkreśla, iż Stadion Narodowy w Warszawie jest nowoczesnym obiektem i spełnia normy obowiązujące dla tego typu obiektów, a infrastruktura zapewniająca bezpieczeństwo przebywania podczas meczu czy jakiegokolwiek innego wydarzenia o charakterze masowym na Stadionie Narodowym w Warszawie spełnia wszystkie wymogi i jest opracowana na najwyższym poziomie. Od kilkunastu miesięcy Narodowe Centrum Sportu współpracuje z Policją, służby te znają obiekt oraz mają pełną świadomość systemów istniejących na stadionie – Stadion Narodowy w Warszawie, jako jedyny w Polsce, dysponuje nowoczesnym cyfrowym systemem łączności CDMA. Łączność ta była wykorzystywana także podczas imprez organizowanych dotychczas na Stadionie.

Odnosząc się do kwestii związanej z działaniem policyjnego systemu łączności przyjmujemy, że obawy związane z meczem podwyższonego ryzyka wpłynęły na podejście Policji. Pragniemy jeszcze raz podkreślić, że Stadion Narodowy w Warszawie jest obiektem bezpiecznym i zdolnym do organizacji imprez masowych.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
stadionnarodowy.org.pl

Komentarze (2):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Wenflon 0
  NCOS to akurat nic innego by nie powiedział bez względu na okoliczności ;) Dla nich strata Superpucharu to utrata wymiernych korzyści finansowych. A jeszcze gorzej będzie gdyby im zabrali mecz z Portugalia. Trzeba pamiętać że stadion narodowy według pierwotnych zalożeń miał zarabiać na siebie już od kilku miesięcy. A tak czas mija i mamy tylko przepychanki między służbami...
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Specjal 0
  No to już nie rozumiem, jedni twierdzą, że stadion jest bezpieczny, Policja uważa, że nie spełnia wymogów bezpieczeństwa. Co jest? Mamy dwa różne prawa dot. bezpieczeństwa? Parodia i to wszystko. Policja pewnie ma rację, tylko nasi sprytni administratorzy i organizatorzy nie wiedzą, jak spełnić pewne wymogi. Naprawdę trudno z Policją się dogadać.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Pokaż więcej komentarzy (2)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×