Puchar Włoch: Juventus lepszy od Milanu! Wymarzony debiut Urugwajczyka (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Szlagierowo zapowiadający się pierwszy półfinał Coppa Italia na San Siro zakończył się zwycięstwem Juventusu! Bianconeri wygraną zawdzięczają debiutującymi w ich zespole Martinowi Caceresowi, który dwukrotnie trafił do siatki Rossonerich

Antonio Conte posłał w bój wielu rezerwowych, a debiut w zespole z Turynu zaliczyli Martin Caceres i Simone Padoin. Pierwsze pół godziny nie dostarczyło emocji. Później uaktywniła się Stara Dama, a zwłaszcza Emanuele Giaccherini, który zmusił do wysiłku Marco Amelię.

Po przerwie ataki Bianconerich przyniosły efekt. Po mocnym uderzeniu Marco Borriello skuteczną dobitką do pustej siatki popisał się Caceres. Rossoneri szybko odrobili straty, kiedy po ładnym podaniu Massimo Ambrosiniego Marco Storariego zaskoczył rozkręcający się z tygodnia na tydzień 19-latek Stephan El Sharaawy. W 70. minucie dwie dogodne okazje zaprzepaścił Zlatan Ibrahimović.

Pudła Szweda zemściły się na Milanie, bowiem 7 minut przed końcem regulaminowego czasu Caceres znów pokonał Amelię! Tym razem urugwajski obrońca wykończył akcję Giaccheriniego i Mirko Vucinicia. Pozyskany z Sevilli tuż przed zamknięciem okna transferowego 24-latek nie mógł wymarzyć sobie lepszego debiutu!

Juventus nie przegrał już 23. meczu w sezonie i w rewanżu, który odbędzie się 21 marca w Turynie, będzie zdecydowanym faworytem. W czwartek w drugim półfinale Siena podejmie Napoli. Milan - Juventus 1:2 (0:0)

0:1 - Caceres 53' 1:1 - El Sharaawy 62' 1:2 - Caceres 83' Składy: Milan:

Amelia - Bonera, Mexes, Silva, Antonini - Emanuelson (61' Robinho), van Bommel (85' Lopez), Ambrosini - Seedorf - Ibrahimović, El Sharaawy. Juventus:

Storari - Caceres, Bonucci, Barzagli, Chiellini - Padoin (69' Marrone), Pirlo, Giaccherini, Estigarribia - Del Piero (67' Quagliarella), Borriello (67' Vucinić).

Żółte kartki: Ambrosini, Mexes (Milan) oraz Quagliarella (Juventus).