Pierwszy występ Brożka na Celtic Park, zespół Polaka z 20 punktami przewagi

Paweł Brożek wciąż nie potrafi przebić się do podstawowego składu wicemistrza Szkocji. Reprezentant Polski może być zadowolony, że w meczu ligowym z Dunfermline w ogóle pojawił się na murawie.

Konrad Kostorz

Paweł Brożek 8 lutego rozegrał 18 minut w wyjazdowym spotkaniu z Hearts of Midlothian wygranym 4:0. W kolejnych dwóch meczach - przeciwko Inverness i Hibernianowi - "Brozio" nie został wpuszczony do gry. W środę otrzymał szansę debiutu przed własną publicznością. Neil Lennon posłał do boju 28-latka w 77. minucie w miejsce pomocnika Scotta Browna. Kadrowicz Franciszka Smudy miał jedna dogodną okazję, ale zamiast uderzać zdecydował się na podanie do Gary'ego Hoopera i z akcji nic nie wyszło.

Celtowie pokonali "czerwoną latarnię" Scottish Premier League i po rozegraniu 28 spotkań osiągnęli 20-punktową przewagę nad Glasgow Rangers. Lokalnemu rywalowi The Bhoys odjęto 10 "oczek" z powodu fatalnej sytuacji finansowej klubu.

Celtic Glasgow - Dunfermline Athletic 2:0 (1:0)
1:0 - Mulgrew 32'
2:0 - Forrest 75'