Bundesliga: Wpadka Gladbach, BVB ma otwartą drogę do obrony mistrzostwa (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Zupełnie nieoczekiwanie Borussia Moenchengladbach nie zdołała pokonać przed własną publicznością Hamburgera SV. Zespół, który potrafił wygrać 3:1 z Bayernem i 3:0 z Schalke, pozbawiony Patricka Herrmanna tym razem zawiódł na całej linii.

W tym artykule dowiesz się o:

Borussia kłopoty miała już w pierwszej połowie. Gra drużyny Luciena Favre'a zupełnie nie przypominała rewelacyjnych występów z ostatnich tygodni. Katastrofalnie prezentował się zwłaszcza Igor de Camargo, który tracił praktycznie każdą adresowaną do niego piłkę i zmarnował sytuację sam na sam. Jednak gdy goście byli już myślami w szatni, Juan Arango dośrodkował z rzutu wolnego, a sprytną "główką" popisał się Mike Hanke.

Po zmianie stron śmielej zaatakowali przyjezdni i bardzo szybko przyniosło to efekt. Rozgrywający dopiero swój drugi mecz w Bundeslidze, a pierwszy w podstawowym składzie Tolgay Arslan pokonał Marka-Andre ter Stegena strzałem z półobrotu po kornerze i zgraniu Jose Paolo Guerrero. W końcówce nieco więcej z gry mieli Rothosen, a 21-letni Arslan w 82. minucie mógł zdobyć drugiego gola. Ostatnią dogodną okazję stworzyli gospodarze, ale strzał głową Arango przeszedł obok słupka.

Strata punktów Gladbach oznacza, że Borussia Dortmund w przypadku pokonania w niedzielę Hannoveru odskoczy Die Fohlen na 5 punktów!

TABELA BUNDESLIGI ->>> Borussia Moenchengladbach - Hamburger SV 1:1 (1:0)

1:0 - Hanke 45' 1:1 - Arslan 56'