Młoda Ekstraklasa: Kanonada Zagłębia, ważne zwycięstwa Lecha i Korony

Aż osiemnaście bramek padło w czterech sobotnich meczach 20. kolejki Młodej Ekstraklasy. Najefektowniej zaprezentowało się KGHM Zagłębie Lubin, które pokonało Cracovię Kraków 5:1.

Szymon Mierzyński

Starcie Miedziowych z Pasami było wyrównane, ale tylko do przerwy. W drugiej połowie gospodarze podkręcili tempo, strzelili cztery gole i bezdyskusyjnie zainkasowali trzy punkty. Po tym triumfie zespół Tomasza Bożyczki zajmuje 2. miejsce w tabeli.

Ważne zwycięstwo odnotował także Lech Poznań. Ekipa ze stolicy Wielkopolski sukces zapewniła sobie jeszcze przed przerwą, gdy prowadziła z Górnikiem Zabrze 3:0. Poznaniacy nie znajdują się jednak na podium, gdyż wygrała również Korona Kielce. Złocisto-krwiści uporali się z Podbeskidziem Bielsko-Biała i plasują się na 3. pozycji.

Najwięcej problemów z odniesieniem zwycięstwa miał Ruch Chorzów. Niebiescy szybko objęli prowadzenie w potyczce z Jagiellonią Białystok, lecz od 23. minuty grali w osłabieniu po tym jak czerwoną kartkę otrzymał Michał Kołodziejski. Mimo to drużyna Ireneusza Psykały dowiozła skromne 1:0 i zainkasowała trzy oczka.

Na niedzielę zaplanowano kolejne dwa mecze. ŁKS Łódź podejmie Legię Warszawa, zaś Polonia Warszawa zmierzy się z PGE GKS Bełchatów.