Serie A: Inter znów zawiódł, ale uniknął kompromitacji, dobra nota Boruca (wideo)

Działacze Interu Mediolan zapewniają, że posada Claudio Ranieriego nie jest zagrożona, jednak Nerazzurri cały czas rozczarowują. W niedzielę długo przegrywali u siebie 0:2 z Catanią i dopiero w samej końcówce wyrwali Sycylijczykom punkt.

Konrad Kostorz

Artur Boruc za występ w wygranym 2:0 spotkaniu z Ceseną zebrał niezłe noty. Zarówno portal tuttomercatoweb.com, jak i włoska odsłona goal.com przyznały 32-latkowi notę "6" (w 10-stopniowej skali). Polaka pochwalono za wyjścia przy dośrodkowaniach, interwencję przy akcji Vincenzo Iaquinty oraz powstrzymanie kontrataku prowadzonego przez Gianlukę Comotto. Najwyższe recenzje zebrał obrońca Matija Nastasić ("7").

Inter, który w ostatnich 6 spotkaniach ligowych zdobył tylko jeden punkt i osiągnął kilka kompromitujących wyników, podejmował w 26. kolejce ligowego średniaka z Sycylii. Nerazzurri już przed przerwą dali się zaskoczyć po dwóch składnych akcjach Catanii. Julio Cesar przy obu golach nie miał nic do powiedzenia.

Gdy zanosiło się na kolejną poważną wpadkę drużyny Claudio Ranieriego, swojego drugiego gola w Serie A zdobył Diego Forlan, któremu wydatnie pomógł fatalnie interweniujący bramkarz przyjezdnych. W 80. minucie wyrównał po świetnym podaniu Forlana Diego Milito. Argentyńczyk w tym sezonie strzelił już 13 bramek. Inter mimo wszystko znów rozczarował, w tabeli zajmuje 7. miejsce ze stratą 17 "oczek" do lidera.

Z 17. na 14. pozycję przesunęła się FC Bologna, który długo męczyła się z Novarą. W 18. minucie karnego zmarnował Marco Di Vaio i dopiero późne trafienie niedoszłego reprezentanta Polski Roberta Acquafreski pozwoliło Rossoblu zgarnąć 3 "oczka".

FC Bologna - Novara Calcio 1:0 (0:0)
1:0 - Acuafresca 82'

Inter - Catania 2:2 (0:2)
0:1 - Gomez 20'
0:2 - Izco 38'
1:2 - Forlan 71'
2:2 - Milito 80'

Serie A: Czyste konto Boruca, Lazio rządzi w Rzymie, ogromne kontrowersje (wideo) ->>>