Serie A: Czyste konto Boruca, Lazio rządzi w Rzymie, ogromne kontrowersje (wideo)

Lazio po raz drugi w tym sezonie wygrało z Romą i po raz drugi 2:1. Zespół Luisa Enrique przez 81 minut grał w osłabieniu. Cenne zwycięstwo odniosło Napoli, ale Azzurrim w wywalczeniu 3 "oczek" ewidentnie pomogli sędziowie.

Konrad Kostorz

W derbach Rzymu nie zabrakło kontrowersji. W 8. minucie Miroslav Klose padł w polu karnym po starciu z Maartenem Stekelenburgiem, a arbiter nie dość, że podyktował jedenastkę, to jeszcze wyrzucił z boiska holenderskiego bramkarza. Trener Luis Enrique zdecydował się ściągnąć obchodzącego 20. urodziny Erika Lamelę, by wejść mógł rezerwowy golkiper, Bogdan Lobont. Rumun nie obronił rzutu karnego, ale niedługo później rewelacyjny Fabio Borini wepchnął piłkę za linię bramkową i było 1:1.

Po zmianie stron Stefano Mauri wślizgiem zamienił na gola dośrodkowanie Cristiana Ledesmy i Biancocelesti ponownie wyszli na prowadzenie. W końcówce siły wyrównały się po tym, jak drugą żółtą kartkę obejrzał Lionel Scaloni, ale Giallorossich nie było już stać na doprowadzenie do remisu. Co ciekawe, Lazio wygrało derby, w których gospodarzem była Roma, po raz pierwszy od sezonu 1997/1998!

Kontrowersyjna sytuacja, która zaważyła na losach meczu. Czy Stekelenburg faulował Klosego?

Pretensje do sędziego mogą mieć również piłkarze i kibice Parmy. Giallorossi protestowali po podyktowaniu karnego, którego na gola (na raty, dobijając swój strzał) zamienił Edinson Cavani i sami domagali się jedenastki po zagraniu ręką jednego z zawodników SSC Napoli w "16". Ponadto zwycięski gol Ezequiela Lavezziego padł przy ewidentnej pozycji spalonej Argentyńczyka...

Nie napracował się w niedzielne popołudnie Artur Boruc, który wreszcie, po 5 meczach przerwy, zachował czyste konto. Fiorentina zdecydowanie przeważała i pewnie pokonała Cesenę, mimo że już w 20. minucie z murawy musiał zejść supersnajper Violi, Stevan Jovetić. Z 4. na 3. miejsce spadło Udinese Calcio, które niespodziewanie tylko zremisowało z Atalantą. Na hat-trick Zlatana Ibrahimovicia z soboty nie odpowiedział współlider klasyfikacji strzelców, Antonio Di Natale.