Primera Division: Oprawcy Manchesteru United polegli w Pampelunie (wideo)

W ostatnim niedzielnym meczu 27. kolejki Primera Division Osasuna Pampeluna pokonała Athletic Bilbao, które kilka dni temu strzeliło trzy bramki na Old Trafford i zasłużenie pokonało Czerwone Diabły. Dzięki zwycięstwu ekipa z Nawarry wyprzedziła właśnie Basków i traci tylko dwa punkty do strefy gwarantującej start w Lidze Mistrzów.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Marcelo Bielsa przed rewanżowym spotkaniem z Manchesterem United w Lidze Europejskiej chciał dać odpocząć swoim największym gwiazdom i mecz z Osasuną na ławce rozpoczęli Fernando Llorente, Ander Herrera i Javi Martinez. Osłabienia świetnie wykorzystali gospodarze, którzy zagrali niemal perfekcyjną pierwszą połowę i po dwóch dośrodkowaniach Francisco Punala ekipa z Nawarry prowadziła 2:0.

W przerwie na boisku pojawił się najlepszy strzelec Athletic, który już po 10 minutach fantastycznie huknął z ostrego kąta, zaliczając trafienie numer 14 w tym sezonie. Baskowie szczególnie przebudzili się w samej końcówce. Już w doliczonym czasie gry fantastyczną paradą przy strzale Ikera Muniaina popisał się Andres Fernandez, a kilka chwil później golkipera wyręczył jeden z defensorów, wybijając piłkę sprzed linii bramkowej.

Osasuna Pampeluna - Athletic Bilbao 2:1 (2:0)
1:0 - Iturraspe (sam.) 9'
2:0 - Raul Garcia 31'
2:1 - Llorente 55'