Pechowy tysięczny mecz Widzewa

W piątek po raz tysięczny w ekstraklasie zagrał Widzew Łódź. Jednak podopieczni Radosława Mroczkowskiego nie będą miło wspominać pojedynku z KGHM Zagłębiem Lubin, ponieważ przegrali 0:1, a gola stracili w ostatnich sekundach spotkaniach.

Bartosz Zimkowski

Po raz drugi w historii obie drużyny spotkały się, gdy jubileusz miał Widzew Łódź. Pierwszy raz miało to miejsce przy meczu numer 700 i wówczas Miedziowi nie byli gościnni i wygrali 2:0. Po trzystu pojedynkach znów doszło do rywalizacji tych zespołów.

Podobnie jak w 1998 roku, tak i tym razem Zagłębie wygrało. Jednak mecz w pierwszej połowie wcale nie wskazywał na to, że Miedziowi odniosą zwycięstwo. Łodzianie umiejętnie bronili się i mieli klarowniejsze sytuacje. W drugiej części sytuacja uległa diametralnej zmianie. Zagłębie przeważało i im bliżej końca meczu, tym więcej miało okazji strzeleckich. - Tak naprawdę za bardzo cofnęliśmy się do tyłu. Jeżeli byśmy ich przyjęli wyżej, na średnim pressingu, to inaczej mogłoby to wyglądać. Wtedy byśmy mogli szybciej odebrać piłkę i do bramki Zagłębia mielibyśmy bliżej. Tak to przy naszym odbiorze ciężko było coś zrobić. Wydaje mi się, że przede wszystkim zbyt głęboko się cofnęliśmy - ocenił Łukasz Broź, defensor Widzewa.

Piłkarze Widzewa nie uczcili jubileuszu zwycięstwem Piłkarze Widzewa nie uczcili jubileuszu zwycięstwem
Zagłębie ostatecznie wygrało za sprawą trafienia Costy Nhaimonesu z 93. minuty. Jubileusz Widzewowi nie udał się. Po raz drugi przegrał z Zagłębiem. - Trudno dojść do siebie po emocjach z ostatnich minut. Zagłębiu nie zabrakło determinacji i w efekcie zdobyli gola. Przed przerwą nasza gra wyglądała dobrze. Natomiast w drugiej połowie było gorzej. Brakowało jakości w naszych poczynaniach. Sporo sytuacji pod własną bramką sami sobie sprokurowaliśmy. Ciężko pogodzić się z faktem, że przegrywa się mecz w ostatnich minutach - przyznał Radosław Mroczkowski, trener Widzewa.

Przed spotkaniem Widzew pozował do zdjęć w specjalnych koszulkach, na których było napisane "Gramy dla Widzewa" oraz "1000 mecz w ekstraklasie". Widzew w najwyższej klasie rozgrywkowej wygrał 408 meczów, 314 zremisował, zaś 278 przegrał. Ma dodatni bilans bramkowy.