Serie A: Milan kroczy od wygranej do wygranej, 20. gol Ibrahimovicia (wideo)

Piłkarze Milanu nie mieli żadnych kłopotów z odniesieniem zwycięstwa na inaugurację 28. kolejki. Rossoneri wygrali w Parmie po bramkach Zlatana Ibrahimovicia i Urby'ego Emanuelsona, umacniając się na prowadzeniu w tabeli.

Konrad Kostorz

Rossoneri rozpoczęli spotkanie w Parmie spokojnie i aż do 17. minuty nie mieli okazji, by zdobyć gola. Wtedy jednak po strzale Urby'ego Emanuelsona piłka trafiła w rękę Christiana Zaccardo, a arbiter wskazał na 11. metr. Do piłki podszedł Zlatan Ibrahimović i, jak to ma w zwyczaju w tym sezonie, nie pomylił się. To 20. gol Szweda w tym sezonie! Chwilę później mogło być 2:0, jednak ze strzałem "Ibry" z rzutu wolnego poradził sobie Antonio Mirante, a dobitka Emanuelsona przeszła nad poprzeczką.

Po przerwie do siatki udało się trafić Emanuelsonowi po indywidualnej akcji. Holender w 60. minucie po podaniu Zlatana był oko w oko z Mirante, ale tym razem się nie popisał. 8 minut później na kolejne trafienie liczył Ibrahimović, ale z jego "petardą" z wolnego poradził sobie bramkarz Gialloblu. Warto odnotować powrót do gry po wielomiesięcznej przerwie Gennaro Gattuso.

FC Parma - AC Milan 0:2 (0:1)

0:1 - Ibrahimović 17' (k.)
0:2 - Emanuelson 55'

Parma: Mirante - Zaccardo, Paletta, Lucarelli - Jonathan, Morrone (73' Okaka), Valdes, Mariga (26' Musacci), Biabiany (63' Valiani) - Giovinco, Floccari

Milan: Abbiati - Zambrotta, Bonera, Thiago Silva, Antonini - Nocerino, Ambrosini, Muntari (90' Gattuso) - Emanuelson (86' Aquilani) - El Shaarawy (77' Lopez), Ibrahimović.

Żółte kartki: Zaccardo, Paletta (Parma) oraz Antonini (Milan).