O co gra Stalówka?

Piłkarze Stali Stalowa Wola rozpoczęli zmagania w rundzie wiosennej od zwycięstwa nad wiceliderem z Olsztyna. Zielono-czarni nie mają określonego celu, ale w klubie po cichu liczą, że może uda się jeszcze włączyć do walki o awans.

Kamil Górniak
Kamil Górniak

Awans jest realny?

Stal Stalowa Wola przed sezonem była upatrywana w gronie kandydatów do awansu. Słabsza postawa jesienią spowodowała, że władze klubu nie wywierają presji na zawodników. Zdaniem nowego szkoleniowca Stali Mirosława Kality kwestia ewentualnego awansu rozstrzygnie się po kilku wiosennych kolejkach. - Za dwa tygodnie zagramy u siebie ze Stalą Rzeszów. Nie wiadomo jak ta przerwa na nas wpłynie. Nie ma z kim zagrać sparingu, gdyż ligi już ruszyły. Czekają nas derby i staniemy na głowie żeby wygrać. Po 4 kolejkach będzie wiadomo kto się będzie bił o awans - stwierdził szkoleniowiec zielono-czarnych.

Stal miała grać ofensywnie

Kalita zapowiadał przed sezonem, że Stalowcy na własnym boisku będą grać ofensywnie. W meczu ze Stomilem Olsztyn nie był jednak tego widać. Zespół ustawiony był bardziej defensywnie niż ofensywnie. - Mówiłem, że będę preferował agresywniejszą grę. Braki kadrowe spowodowały, że musiałem przybrać inną taktykę. Mam wykonawców, ale muszą być oni zdrowi. Wróci do zdrowia Getinger czy Fabianowski. Są Białek i Piątkowski. Jest też młody Widz, który pokazał się w tym spotkaniu z niezłej strony. Myślę, że z przodu będziemy mieli czym straszyć - dodał opiekun Stalówki.

Są jeszcze niedoskonałości

Nowy szkoleniowiec Stali udanie zadebiutował. Jego zdaniem drużyna w pierwszym meczu zaprezentowała się dobrze, ale jest jeszcze sporo mankamentów, które muszą zostać poprawione. - Niektórym piłkarzom brakuje pewności siebie. Momentami panikują. Był taki moment w 2 połowie, gdzie po długiej chwili, kiedy nie mieliśmy piłki, przejęliśmy ją i kopnęliśmy ją w kierunku bramki przeciwnika. Na tym się kończyło i znów trzeba było biegać za piłką. Mogliśmy to zrobić zupełnie inaczej. Tutaj powinni bardziej wykazać się starsi zawodnicy - kontynuuje.

Przerwa i Stal Rzeszów

Piłkarzy z Podkarpacia czeka teraz dwutygodniowa przerwa. W przyszły weekend zespół ze Stalowej Woli pauzuje i spotkanie ligowe zagra za dwa tygodnie. Przeciwnikiem Stalówki będzie rzeszowska Stal. To derbowy pojedynek, który powinien być ciekawym widowiskiem. Stalowcy liczą na końcowy sukces. - Teraz czeka nas przerwa w grze, a za dwa tygodnie zagramy u siebie ze Stalą Rzeszów. Musimy dobrze przygotować się do tego spotkania, które do łatwych nie będzie należeć. Nie widzę innego wyjścia jak tylko nasze zwycięstwo – zakończył napastnik Stali Wojciech Białek.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce!
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×