Puchar Włoch: Wielkie emocje, Juventus w finale po dogrywce i pięknym golu (wideo)

Na Milan po porażce na San Siro 1:2 z Juventusem czekało w stolicy Piemontu arcytrudne zadanie. Mimo to Rossoneri zdołali odrobić straty po golu zdobytym w 81. minucie. Dogrywka należała jednak do Bianconerich.

W tym artykule dowiesz się o:

Rossoneri, zdając sobie sprawę, że muszą zdobyć 2 gole, ruszyli do ataków na Juventus Stadium. W 12. minucie Zlatan Ibrahimović z niedalekiej odległości egzekwował rzut wolny, ale trafił w mur. 10 minut później Szwed trafił w światło bramki Marco Storariego, ale golkiper Juventusu zdołał odbić piłkę. Tymczasem w 28. minucie skrzydłem urwał się Stephan Lichtsteiner i wrzucił przed bramkę do Alessandro Del Piero, a legendarny napastnik Starej Damy na raty pokonał Marco Amelię.

Już w przerwie decyzją Massimiliano Allegriego murawę opuścił "Ibra", a jego miejsce zajął Maxi Lopez i, jak się okazało, było to trafne posunięcie. Krótko po wznowieniu gry centrę Philippe'a Mexesa wykorzystał ładnym strzałem głową Djamel Mesbah i na Juventus Stadium zrobiło się bardzo ciekawie. Milan nie poszedł jednak za ciosem i nie szturmował bramki Bianconerich w poszukiwaniu drugiego gola, a jednak go zdobył! Lopez dostał piłkę od Sulleya Muntariego, ograł obrońców i mocnym uderzeniem pokonał Storariego.

Jeszcze w regulaminowym czasie dogodną okazję miał Emanuele Giaccherini, ale przegrał pojedynek z Amelią i sędzia musiał zarządzić dogrywkę. Jej bohaterem został Mirko Vucinić, który zdobył pięknego gola po strzale w okienko. W końcówce mediolańczyków nie było już stać na zadanie decydującego ciosu, Giorgio Chiellini i spółka bronili się mądrze i to oni zagrają w finale bądź z SSC Napoli, bądź z AC Siena, która w pierwszym spotkaniu wygrała 2:1. Juventus Turyn - AC Milan 2:2 (1:0, 1:2)

1:0 - Del Piero 28' 1:1 - Mesbah 51' 1:2 - Lopez 81' 2:2 - Vucinić 96'

Pierwszy mecz: 2:1, awans: Juventus Turyn.

Juventus: Storari - Lichtsteiner (90' Caceres), Bonucci, Chiellini, De Ceglie - Vidal, Pirlo, Giaccherini - Pepe (63' Marchisio), Vucinić, Del Piero (74' Borriello). Milan:

Amelia - Antonini, Mexes, Silva, Mesbah - Seedorf, Muntari, Aquilani (68' Nocerino) - El Shaarawy (78' Inzaghi), Emanuelson, Ibrahimović (46' Lopez).

Żółte kartki: Vucinić, Storari, Borriello, Vidal (Juventus) oraz Muntari, Aquilani, Seedorf, Silva, Mexes (Milan).