Serie A: Milan wygrał w hicie przed Barceloną, niesamowity Ibrahimović (wideo)

Po pierwszej połowie Milan przegrywał na San Siro z Romą 0:1, grając dość przeciętnie. Po zmianie stron dał o sobie znać Zlatan Ibrahimović, który zdobył swojego 21. i 22. gola w tym sezonie.

Konrad Kostorz

Pierwsze 45 minut nie zachwyciło. Długo wyraźną przewagę mieli zawodnicy Massimiliano Allegriego, ale poza przebłyskami geniuszu Zlatana Ibrahimovicia nie przynosiło to żadnych efektów. Dopiero w 41. minucie Stephan El Shaarawy przymierzył z półdystansu w słupek bramki Maartena Stekelenburga. Niewykorzystana sytuacja szybko zemściła się na mistrzach Włoch - po błędzie Massimo Ambrosiniego piłka trafiła przed pole karne do Daniele De Rossi, który uderzył płasko po ziemi, a tor lotu futbolówki zmienił Pablo Osvaldo.

Po przerwie Ambrosini odkupił swoje winy poprzez wywalczenie karnego. Strzał doświadczonego pomocnika ręką zablokował De Rossi, a z 11 metrów nie pomylił się Ibrahimović. Rzymanie nie poddali się i nie dali się zepchnąć do obrony. Dopiero w 71. minucie "Ibra" stanął oko w oko ze Stekelenburgiem, a chwilę później Sulley Muntari huknął w poprzeczkę! Wreszcie nadeszła 83. minuta, w której po kapitalnym dalekim podaniu od Philippe'a Mexesa Ibrahimović przerzucił piłkę nad Stekelenburgiem i głową skierował ją bramki. Warto dodać, że fatalnie w tej sytuacji zachował się Simon Kjaer. W końcówce Giallorossi nie zdołali już zagrozić Christianowi Abbiatiemu.