Anglia: Newcastle dogoniło Chelsea

Chyba nikt nie spodziewał się, że po 30. kolejkach Premier League Newcastle United będzie miało tyle samo punktów co Chelsea Londyn. Sroki po wygranej nad West Bromwich Albion dognili The Blues.

Bartosz Zimkowski

Losy pojedynku z West Bromwich Albion rozstrzygnęły się już w pierwszej połowie, kiedy Newcastle United zdobyło aż trzy gole. W szóstej minucie Papiss Cisse otworzył wynik spotkania, a po kolejnych sześciu minutach Hatem Ben Arfa podwyższył na 2:0. Jeszcze przed przerwą Cisse po raz drugi trafił do siatki przeciwnika.

W przerwie Roy Hodgson, menedżer WBA, dokonał dwóch zmian i przyniosło to efekt w postaci jednej bramki zdobytej przez Shane'a Longa. Newcastle wygrało na wyjeździe 3:1 i awansowało na szóstą pozycję, gwarantującą udział w Lidze Europejskiej. Jednak Sroki celują w czwartą lokatę. Do Tottenhamu Hotspur Sroki tracą tylko pięć punktów.

West Bromwich Albion - Newcastle United 1:3 (0:3)
0:1 - Cisse 6'
0:2 - Ben Arfa 12'
0:3 - Cisse  34'
1:3 - Long 53'