Serie A: Derby d'Italia dla Juve, gol Del Piero, Inter nie pomógł Milanowi (wideo)

W najciekawszym spotkaniu 29. kolejki Serie A Juventus podejmował Inter. Kibice w Turynie zobaczyli ciekawą potyczkę, z której obronną ręką wyszli Bianconeri i wciąż liczą się w walce o scudetto z Milanem.

Konrad Kostorz

Kibice na Juventus Stadium od pierwszego gwizdka oglądali żywe, szybkie i zacięte spotkanie. Widać było, że przeraźliwie zawodzący w tym sezonie Nerazzurri sprężyli się na rywalizację w prestiżowych Derby d'Italia i grali z pełnym zaangażowaniem.

W 14. minucie świetne podanie Maicona dotarło do Diego Milito, który przegrał pojedynek jeden na jeden z Gianluigi Buffonem. W odpowiedzi wykazać musiał się Julio Cesar, na bramkę którego uderzał Alessandro Matri. Po kwadransie przewagę osiągnął Juventus, ale groźniej atakowali mediolańczycy - Buffon musiał bronić strzały Diego Forlana, Milito, Dejana Stankovicia oraz "bombę" z dystansu Joela Obiego.

Po zmianie stron błąd obrońców Interu bezlitośnie wykorzystał Martin Caceres. Zupełnie nieobstawiony w polu karnym Urugwajczyk z łatwością skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z kornera Andrei Pirlo. Na 2:0 podwyższył wprowadzony w 53. minucie Alessandro Del Piero (186. bramka w Serie A), któremu idealnie podawał Arturo Vidal. 12 minut przed końcem Maicon na linii uratował Inter przed utratą trzeciego gola po strzale Fabio Quagliarelli. W końcówce kilkoma dobrymi interwencjami popisał się jeszcze Julio Cesar.

Ekipa Antonio Conte rozegrała znakomity mecz i potwierdziła, że zamierza do końca walczyć o scudetto. W najbliższą niedzielę Juventus czeka kolejna arcytrudna przeprawa - do stolicy Piemontu przyjedzie SSC Napoli.

Juventus Turyn - Inter Mediolan 2:0 (0:0)
1:0 - Caceres 57'
2:0 - Del Piero 71'

Juventus: Buffon - Caceres, Barzagli, Chiellini, De Ceglie - Vidal, Pirlo, Marchisio - Pepe (53' Bonucci), Matri (53' Del Piero), Vucinić (74' Quagliarella).