Najlepsze drużyny T-Mobile Ekstraklasy - ranking

Portal SportoweFakty.pl ocenił wszystkie drużyny w meczach 23. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zobacz w spotkaniach jakiego zespołu można spodziewać się najwięcej emocji, a w jakiego najmniej.

W tym artykule dowiesz się o:

Oceny drużyn w 23. kolejce T-Mobile Ekstraklasy (skala szkolna 1-6):

Cracovia - Górnik Zabrze 1:3 (0:2)

Ocena drużyny Cracovii - 1,5. Za stratę trzech bramek przed własną publicznością ocena nie może być wyższa. Pasy nie potrafiły przeciwstawić się pressingowi i szybkim atakom Górnika, same zaczęły grać, kiedy było już po meczu.

Ocena drużyny Górnika Zabrze - 3,0. Zabrzanie szybko przejęli kontrolę nad spotkaniem i oddali Cracovii dopiero, kiedy byli już pewni zwycięstwa. Byli lepsi od Pasów w każdym elemencie gry.

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 4:1 (2:1)

Ocena drużyny Jagiellonii Białystok - 4,5. Zespół Tomasza Hajty rozegrał koncertowe spotkanie i zasłużenie rozbił Widzew 4:1. Nic więcej nie trzeba dodawać, oprócz tego, że w wygranej zespołowi z Białegostoku pomógł wygrać sędzia Paweł Gil z Lublina.

Ocena drużyny Widzewa Łódź - 2,0. Łodzianie grając w osłabieniu przez ponad 70 minut nie byli równorzędnym przeciwnikiem dla Jagi.

Lech Poznań - Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)

Ocena drużyny Lecha Poznań - 2,5. Nie był to wielki mecz poznaniaków. Po raz kolejny potwierdzili, że ich forma jest daleka od optymalnej. Tym razem Lechowi dopisało jednak szczęście, dzięki czemu odnieśli zwycięstwo.

Ocena drużyny Śląska Wrocław - 2,5. Nie można powiedzieć, że Śląsk był gorszy zespołem od Lecha. Miał jednak sporo pecha. Gdyby wrocławianie wykorzystali swoje szanse, to spotkanie potoczyłoby się inaczej.

Lechia Gdańsk - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:3 (2:2)

Ocena drużyny Lechii Gdańsk - 3,0. Piłkarze Lechii wreszcie atakowali, stwarzali sytuacje, uderzali w słupek, nawet Jakub Kosecki zdobył dwie bramki. To wszystko nie wystarczyło jednak na konsekwentnie grających zawodników Podbeskidzia Bielsko-Biała, który wyprowadzili trzy groźne akcje i za każdym razem rozmontowali obronę biało-zielonych.

Ocena drużyny Podbeskidzia Bielsko-Biała - 3,5. Z gry zawodnicy z południa Polski mieli zdecydowanie mniej, niż Lechia. W piłce nożnej liczy się jednak przede wszystkim wygrywanie oraz skuteczność i to było atutem piłkarzy Podbeskidzia Bielsko-Biała w sobotę.

Legia Warszawa - GKS Bełchatów 1:1 (1:0)

Ocena drużyny Legii Warszawa - 3,0. Wojskowi z meczu na mecz robią niewielki progres, jeśli chodzi o umiejętność wyprowadzania sytuacji, ale od kilku spotkań ich styl nie przypomina gry drużyny aspirującej do mistrzostwa Polski. Wolski zanotował fajną akcję indywidualną zwieńczoną bramką, Radović również grał ofensywnie, ale w przypadku, kiedy atak Brunatnych ruszał do przodu - nie było obrony.

Ocena drużyny GKS-u Bełchatów - 3,5. W pierwszej połowie meczu z Legią grali bardzo ofensywnie, do momentu utraty bramki. W drugiej połowie sytuacji było znacznie mniej, bo zaledwie 2 (jeśli się nie mylę), z czego jedna została wykorzystana przez Marcina Żewłakowa - po słynnej główce padł gol. Zmiennicy: Żewłakow i Kosowski, bardzo dobrze wywiązali się ze swojego zadania.

ŁKS Łódź - KGHM Zagłębie Lubin 1:2 (0:0)

Ocena drużyny ŁKS-u Łódź  - 2,5. Pierwsza połowa słaba w wykonaniu ŁKS-u - tak samo jak w przypadku Zagłębia. Gospodarze mieli pecha, że sędzia dopatrzył się wątpliwego faulu w ostatnich sekundach spotkaniach.

Ocena drużyny KGHM Zagłębia Lubin - 2,5. Zagłębie nie grało dobrze w Łodzi, ale mimo to zwyciężyło. Styl pozostawia jednak dużo do życzenia.

Ruch Chorzów - Wisła Kraków 1:0 (0:0)

Ocena drużyny Ruchu Chorzów - 4,0. Gdyby Niebiescy mieli lepiej ustawione celowniki to wynik meczu mógł się zakręcić koło 3-0 lub 4-0. Chorzowianie niepodzielnie panowali na placu gry.

Ocena drużyny Wisła Kraków - 1,5.  Co dobrego można powiedzieć o ciąż aktualnych mistrzach Polski? Mieli w bramce świetnego Pareikę. A poza tym... dno.

Korona Kielce - Polonia Warszawa 3:0 (0:0)

Ocena drużyny Korony Kielce - 6,0. Mistrzostwo, absolutnie mistrzowska gra. Korona zagrał bezbłędnie, agresywnie, ofensywnie, finezyjnie i pokonała Czarne Koszule tylko 3:0.

Ocena drużyny Polonii Warszawa - 1,0. Goście nie mieli nic do powiedzenia z tak grającą Koroną. Polonia byłem tylko tłem dla fantastycznie prezentującej się Korony.