Primera Division: Zwycięstwo Sevilli w derbach Andaluzji, zła sytuacja Granady

W ostatnim spotkaniu 30. kolejki Primera Division Sevilla bez większych problemów ograła na wyjeździe Granadę 3:0. Łupem bramkowym podzielili się dwaj napastnicy ekipy Michela - Alvaro Negredo oraz Manu del Moral.

Igor Kubiak
Igor Kubiak

Golkiper Sevilli Andres Palop, okazał się przeszkodą nie do przejścia dla Granady. Znacznie skuteczniejsza pod bramką rywali była Sevilla. Swojego pierwszego gola od 21 stycznia zdobył reprezentant Hiszpanii Alvaro Negredo, a dublet dołożył najlepszy strzelec drużyny Manu del Moral. To kluczowy tydzień dla napastnika, który dopiero w środku tygodnia przerwał swoją ponad studniową przerwę bez bramki.

Sevilla pokazała, że wciąż liczy się w walce o europejskie puchary, z kolei sytuacja Granady komplikuje się z kolejki na kolejkę. W ostatnich sześciu meczach beniaminek zdobył zaledwie 3 oczka i znajduje się bezpośrednio nad strefą spadkową z 6-punktową przewagą.

Granada CF - Sevilla FC 0:3 (0:1)

0:1 - Negredo 39'
0:2 - Manu 54'
0:3 - Manu 90+4'