Najmniejszy wymiar kary - relacja z meczu Stal Stalowa Wola - Stal Rzeszów

Stal Stalowa Wola skromnie 1:0 pokonała na własnym boisku Stal Rzeszów po trafieniu Michała Czarnego. Derbowy pojedynek mógł zakończyć się znacznie wyższym wynikiem, gdyby gospodarze zachowali więcej zimnej krwi w polu karnym rywali.

Kamil Górniak

Od mocnego uderzenia rozpoczęła się derbowa konfrontacja w Stalowej Woli. W 3. minucie zawodów po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Daniela Radawca najwyżej w polu karnym gości wyskoczył Michał Czarny i wpakował głową piłkę do siatki. Dla obrońcy Stalówki to pierwszy gol w nowych barwach, dodatkowo strzelony byłemu klubowi. - Gol na początku meczu ustawił całe spotkanie - komentował mecz szkoleniowiec Stali Rzeszów Andrzej Szymański.

Stalowcy zarówno w trakcie pierwszej jak i drugiej połowy mogli podwyższyć rezultat, ale ani Jarosław Piątkowski, ani Wojciech Białek nie byli w stanie pokonać bramkarza rzeszowian Tomasza Wietechy. Dla wychowanka zielono-czarnych był to pierwszy mecz mistrzowski w Stalowej Woli przeciwko swojemu macierzystemu klubowi. - Grało mi się normalnie - mówił po końcowym gwizdku Wietecha. Bramkarz Stali Rzeszów kilka razy spisał się rewelacyjnie między słupkami własnej bramki.

W 11. minucie Wietecha obronił uderzenie Białka, a przy dobitce Michała Kachniarza pomógł mu jeden z obrońców. Dziesięć minut później napastnik zielono-czarnych będąc sam na sam z Wietechą pomylił się nieznacznie. Po zmianie stron w 64. minucie golkiper Stali Rzeszów powstrzymał Piątkowskiego. Z kolei w 84. minucie Białek będąc przed Wietechą mógł się właściwie zapytać, w który róg ma uderzać, a mimo to chybił. Dla tego gracza to już kolejny mecz, w którym marnuje po kilka okazji. - Z KSZO na jesieni było podobnie. Teraz przynajmniej trafiałem w światło bramki - stwierdził Wojciech Białek.

Goście w całym pojedynku nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę gospodarzy. Uderzenie niecelnych było również jak na lekarstwo. Najgroźniejszą akcję zawodnicy z Rzeszowa przeprowadzili w 8. minucie meczu, kiedy to w boczną siatkę trafił Kamil Stachyra. - Po takim meczu zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec drużyny. Nie chcę na gorąco mówić co to będzie. Zobaczymy - dodał opiekun rzeszowian.