Anglia: Liverpool w coraz większym dołku

Liverpool przegrał szósty z siedmiu ostatnich wyjazdowych meczów. Tym razem lepsi od The Reds byli zawodnicy Newcastle United. Sroki wygrały na swoim stadionie 2:0.
Bartosz Zimkowski

Andy Carroll, były zawodnik Newcastle United, który został sprzedany do Liverpoolu za aż 35 milionów funtów znalazł miejsce w podstawowym składzie The Reds na pojedynek ze Srokami. Obok niego Kenny Dalglish ustawił Luisa Suareza.

Pierwsza połowa stała na niezłym poziomie. W dziewiątej minucie Carroll wygrał pojedynek główkowy, następnie minął jeszcze jednego zawodnika gospodarzy i znalazł się oko w oko z Timem Krulem. Postanowił go minąć, ale gdy to zrobił upadł na murawę, sugerując sędziemu, że był faulowany. W rzeczywistości nie było szans, aby doszło do jego kontaktu z bramkarzem Newcastle. Sędzia nie pomylił się i ukarał Carrolla żółtą kartką.

Dziesięć minut później Sroki objęły prowadzenie. Hatem Ben Arfa idealnie dośrodkował do Papissa Cisse, który strzałem głową w "długi" róg zaskoczył Jose Reinę. Goście w pierwszej połowie mieli kilka okazji strzeleckich. Sędzia powinien podyktować też rzut karny za zagranie futbolówki ręką przez jednego z zawodników Newcastle. Nie zrobił tego, a gospodarzom pomogła też poprzeczka.

Tuż po zmianie stron sporo szczęścia miał Liverpool, gdy po strzale Marka Williamsona piłka trafiła w słupek. Jednak jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa drugiej połowy Newcastle cieszyło się po raz drugi. Cisse otrzymał podanie na lewej stronie pola karnego, pięknie minął Reinę i skierował futbolówkę do pustej bramki.

Kolejne minuty nie były już ciekawe. The Reds nie byli w stanie poważniej zagrozić bramce Tima Krula, a w polu karnym zagotowało się jeszcze pod koniec spotkania. Wówczas James Perch starł się z Jose Reiną. Hiszpan z furią na niego ruszył i przyłożył swoje czoło do czoła Percha. Zawodnik Newcastle, chociaż nie został uderzony, padł jak uderzony piorunem. Sędzia wyrzucił Hiszpana z boiska i do bramki musiał wskoczyć lewy obrońca Jose Enrique, ponieważ wcześniej Kenny Dalglish dokonał trzech zmian.

Newcastle wygrało 2:0 i nadal ma szansę na zajęcie czwartego miejsca w lidze. Liverpool przegrał trzeci mecz z rzędu.

Newcastle United - Liverpool 2:0 (1:0)

1:0 - Cisse 19'
2:0 - Cisse 59'