Polacy w ligach zagranicznych - raport

Spośród polskich piłkarzy grających w ligach zagranicznych bramki zdobyli: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) oraz Radosław Majewski (Nottingham Forest). Na wszystkich boiskach ujrzeliśmy 31 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Jakub Błaszczykowski zdobył bramkę w meczuz VfB Stuttgart 4:4 (1:0). Polski skrzydłowy rozegrał pełne 90 minut, wpisując się na listę strzelców w 49. minucie. Dla kapitana reprezentacji Polski było to czwarte ligowe trafienie w tym sezonie. Oprócz Błaszczykowskiego w barwach Borussia Dortmund cały mecz rozegrali Łukasz Piszczek oraz Robert Lewandowski, który także otrzymał w tym spotkaniu żółtą kartkę.

Radosław Majewski strzelił trzy bramki w spotkaniu z Crystal Palace 3:0 (0:0). Polski pomocnik rozegrał całe spotkanie, zaliczając klasyczny hattrick. Majewski wpisał się na listę strzelców w 53., 72. oraz 82. minucie, co było dla niego trzecim, czwartym oraz piątym trafieniem ligowym z obecnym sezonie.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League
Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu ligowym z Queens Park Rangers (1:2)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Queens Park Rangers (1:2)

The Championship
Tomasz Cywka (Reading) - poza kadrą w meczu ligowym z West Ham United (4:2)
Bartosz Białkowski (Southampton) - poza kadrą w meczu ligowym z Blackpool (0:3)
Tomasz Kuszczak (FC Watford) - 90 minut w meczu ligowym z Leeds United (2:0)
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - 90 minut i trzy bramki w meczu ligowym z Crystal Palace (3:0)

League One
Artur Krysiak (Exeter City) - 90 minut w meczu ligowym z Colchester United (1:1)

Belgia

Jupiler League
Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht) - 90 minut w meczu ligowym z KV Kortrijk (1:1)

Białoruś

Wyszejszaja liha
Tomasz Nowak (FK Homel) - uraz uniemożliwił mu występ w meczu ligowym z Szachcior Soligorsk (2:1)

Cypr

Protathlima A' Kategorias
Łukasz Sosin (Aris Limassol) - występ od 87. minuty w meczu ligowym z Olympiakosem (1:0)
Paweł Kapsa (AS Alki Larnaka) - 90 minut w meczu z AEK Larnaca (0:2)
Adam Stachowiak (Anorthosis Famagusta) - poza kadrą w meczu ligowym z AEL Limassol (1:1)

Czechy

1. Gambrinus liga
Mateusz Słodowy (FK Viktoria Zizkov) - 90 minut w meczu ligowym z Bohemiansem Praga (2:1)

Francja

Ligue 1
Ludovic Obraniak (Girondins de Bordeaux) - 90 minut w meczu ligowym z Dijon FCO (1:1)
Ireneusz Jeleń (LOSC Lille Metropole) - poza kadrą w meczu ligowym z Toulouse (2:1)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - 90 minut w meczu ligowym z Valenciennes (2:0)
Damien Perquis (Sochaux) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z Stade Brestois 29 (2:1)

Grecja

Alpha Ethniki
Roger Guerreiro (AEK Ateny) - rezerwowy w meczu ligowym z PAE AO Kerkyra (2:2)
Mirosław Sznaucner (PAOK Saloniki) - 90 minut w meczu ligowym z PAS Giannina (1:2)
Michał Stasiak (AO Xanthi) - 90 minut w meczu ligowym z Doxa Dramas (1:0)

Holandia

Eredivisie
Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) - 90 minut w meczu ligowym z VVV Venlo (2:0)
Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z Twente (0:2)
Mikołaj Lebedyński (Roda JC Kerkrade) - poza kadrą w meczu ligowym z Twente (0:2)
Paweł Kieszek (Roda JC Kerkrade) - 90 minut w meczu ligowym z Twente (0:2)
Euzebiusz Smolarek (ADO Den Haag) - 90 minut w meczu ligowym z RKC Waalwijk (0:1)

Eerste divisie
Michał Janota (Go Ahead Eagles) - występ do 82. minuty i żółta kartka w meczu ligowym z Den Bosch (1:1)
Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - występ od 79. minuty w meczu ligowym z Oss (1:1)

Niemcy

Bundesliga
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z VfB Stuttgart (4:4)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z VfB Stuttgart (4:4)
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z VfB Stuttgart (4:4)
Sławomir Peszko (FC Koeln) - występ do 46. minuty w meczu ligowym z Augsburgiem (1:2)
Mateusz Klich (VfL Wolfsburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Herthą (4:1)
Sebastian Boenisch (Werder Brema) - rezerwowy w meczu ligowym z FSV Mainz (0:3)
Eugen Polanski (1.FSV Mainz 05) - występ do 85. minuty w meczu ligowym z Werderem (3:0)
Artur Sobiech (Hannover 96) - rezerwowy w meczu ligowym z Borussia M'gladbach (2:1)
Jakub Świerczok (1. FC Kaiserslautern) - poza kadrą w meczu ligowym z HSV (0:1)
Ariel Borysiuk (1. FC Kaiserlautern) - 90 minut w meczu ligowym z HSV (0:1)

2. Bundesliga
Sebastian Tyrała (SpVgg Greuther Furth) - rezerwowy w meczu ligowym z Erzgebirge Aue (1:1)
Tomasz Zahorski (MSV 02 Duisburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Ingolstadt 04 (1:1)
Martin Kobylański (Energie Cottbus) - rezerwowy w meczu ligowym z FSV Frankfurt (1:1)

Rosja

Priemjer Liga
Piotr Polczak (Terek Grozny) - rezerwowy w meczu ligowym z Amkar Perm (0:2)
Marcin Komorowski (Terek Grozny) - 90 minut w meczu ligowym z Amkar Perm (0:2)
Maciej Rybus (Terek Grozny) - 90 minut w meczu ligowym z Amkar Perm (0:2)

Szkocja

Scottish Premier League
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Saint Johnstone (2:0)
Paweł Brożek (Celtic Glasgow) - poza kadrą w meczu ligowym z Saint Johnstone (2:0)
Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - uraz uniemożliwił mu występ w meczu ligowym z Aberdeen (3:0)

Turcja

Super Lig
Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulubu) - rezerwowy w meczu ligowym z Fenerbahce (1:1)
Piotr Brożek (Trabzonspor Kulubu) - poza kadrą w meczu ligowym z Fenerbahce (1:1)
Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulubu) - rezerwowy w meczu ligowym z Fenerbahce (1:1)
Kamil Grosicki (Sivasspor Kulubu) - występ do 70. minuty w meczu ligowym z Istanbulem Buyuksehirem (0:1)
Marcin Kuś (Istanbul Buyuksehir) - występ od 86. minuty w meczu ligowym z Sivassporem (1:0)

Bank Asya 1. Liga
Marcin Robak (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Giresunsporem (1:1)
Mariusz Pawełek (Konyaspor) - 90 minut w meczu ligowym z Giresunsporem (1:1)

Ukraina

Premier-liha
Wojciech Szymanek (Czornomorec Odessa) - rezerwowy w meczu ligowym z Dynamem Kijów (1:3)

Włochy

Serie A
Artur Boruc (Fiorentina) - 90 minut w meczu ligowym z Chievo Verona (1:2)

Serie B
Kamil Glik (Torino Calcio) - rezerwowy w meczu ligowym z Empoli (0:1)
Błażej Augustyn (Vicenza Calcio) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Albinoleffe (1:0)