Bundesliga: Stuttgart gromi i celuje w Ligę Mistrzów! Gentner niczym Ronaldo (wideo)

23 punkty na 27 możliwych zdobyli w ostatnich 9 meczach zawodnicy VfB Stuttgart! W piątek zespół Bruno Labbadii bez trudu wypunktował Werder Brema i do 4. w tabeli Gladbach traci już tylko 4 "oczka". Już 17 goli ma w tym sezonie na koncie Martin Harnik.

Konrad Kostorz

Od początku do ataków przystąpili gospodarze i już na pierwszy rzut oka dostrzec można było ogromną łatwość, z jaką przedostawali się pod bramkę Werderu. Napór VfB nie malał, ale przyjezdni wyprowadzili zabójczą kontrę, po której Marko Marin idealnie zagrał przed bramkę do Markusa Rosenberga, a Szwed trafił do pustej siatki.

W 37. minucie gola-marzenie zdobył Christian Gentner. Pomocnik Stuttgartu uderzył z ponad 20 metrów w samo okienko. Takiego strzału nie powstydziłby się nawet Cristiano Ronaldo! Ekipa Bruno Labbadii gole nr 2 i 3 zdobyła zasłużenie, acz przypadkowo. Po raz 16. i 17. w sezonie na listę strzelców wpisał się Martin Harnik z najbliższej odległości po zagraniach Georga Niedermeiera. Bramka z 53. minuty nie powinna zostać uznana, bo gwiazdor VfB pomagał sobie ręką.

W końcówce miejscowi kontrolowali przebieg wydarzeń i za sprawą "główki" Cacau po centrze Shinjiego Okazaki podwyższyli prowadzenie. Stuttgart dzięki zwycięstwu awansował na pozycję wicelidera rundy wiosennej! Die Schwaben po raz ostatni przegrali 19 lutego (2:4 z Hannoverem)! Wśród gości zabrakło pauzującego za czerwoną kartkę Sebastiana Boenischa.