Anglia: Mistrzowska forma Man City! 6:1 i hat-trick Teveza!

Manchester City rozbił w pierwszym meczu 34. kolejki Premier League Norwich City aż 6:1. Spotkanie odbyło się na Carrow Road, a aż trzy gole były dziełem Carlosa Teveza. Czyżby The Citizens wrócili do swojej najlepszej dyspozycji?

Bartosz Zimkowski

Kilka dni temu Man City wygrał na własnym stadionie z West Bromwich Albion 4:0. Formą błysnęli Sergio Aguero oraz Carlos Tevez. Obaj wystąpili od pierwszej minuty na Carrow Road, gdzie tylko cztery zespoły wygrały w tym sezonie. Tymczasem już 18. minucie po podaniu Davida Silvy do siatki Kanarków trafił Tevez. Minęło dziewięć minut, a Argentyńczyk tym razem zaliczył asystę przy golu Aguero.

Sytuacja Norwich skomplikowała się, ale nadzieja wróciła po zmianie stron. W przerwie menedżer gospodarzy dokonał dwóch zmian i na boisku pojawił się m.in. Andrew Surman. I to właśnie on w 52. minucie zdobył kontaktowego gola. Długo na Carrow Road fani wierzyli w końcowy sukces.

Bardzo dobrą zmianę dał Yaya Toure, który opuścił ostatni mecz z powodu kontuzji kolana. Teraz pojawił się jako zmiennik i zaliczył dwie asysty. Man City rozpędziło się i w sumie strzeliło cztery kolejne bramki! Dwukrotnie Tevez zmusił Johna Ruddy'ego do kapitulacji. Po jednym golu dołożyli Aguero oraz Adam Johnson (pojawił się na murawie na ostatni kwadrans).

Man City wygrał aż 6:1 i znów postraszył Manchester United. Czerwone Diabły muszą się mieć na baczności. The Citizens pokazali, że wrócili do świetnej dyspozycji. Trzy gole oraz asystę zaliczył Carlos Tevez.

Norwich City - Manchester City 1:6  (0:2)

***

Zły dzień miały zespoły walczące o utrzymanie. Najlepszy wynik osiągnęło Wolverhampton Wanderers, ale Wilki najbardziej potrzebowały zwycięstwa, ponieważ obecnie do bezpiecznej strefy tracą osiem punktów. Przegrało, i to solidnie, Blackburn Rovers. Swansea City wygrała 3:0 i awansowała na dwunaste miejsce. Blackburn nadal jest przedostatnie, a Queens Park Rangers ma dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Sunderland - Wolverhampton Wanderers 0:0

Swansea City - Blackburn Rovers 3:0 (2:0)
1:0 - Sigurdsson 37'
2:0 - Dyer 43'
3:0 - Dann (sam.) 64'

West Bromwich Albion - Queens Park Rangers 1:0 (1:0)
1:0 - Dorrans 22'