Polacy w ligach zagranicznych - raport

Spośród polskich piłkarzy grających w ligach zagranicznych bramkę zdobył Kamil Glik (Torino Calcio). Na wszystkich boiskach ujrzeliśmy 28 Polaków.

Mateusz Kołtoniak

Kamil Glik zdobył bramkę w meczu ligowym z Crotone (2:1). Polski obrońca wpisał się na listę strzelców w 3. minucie. Dla byłego piłkarza AS Bari było to drugie trafienie ligowe w obecnym sezonie.

Występy Polaków w ligach zagranicznych:

Anglia

Premier League
Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn) - 90 minut w meczu ligowym ze Stoke (1:1)
Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym ze Stoke (1:1)

The Championship
Tomasz Cywka (Reading) - poza kadrą w meczu ligowym z Birmingham City (0:2)
Bartosz Białkowski (Southampton) - rezerwowy w meczu ligowym z Coventry City (4:0)
Tomasz Kuszczak (FC Watford) - poza kadrą w meczu ligowym z Middlesbrough (2:1)
Radosław Majewski (Nottingham Forest) - występ do 65. minuty w meczu ligowym z Portsmouth (2:0)

League One
Artur Krysiak (Exeter City) - rezerwowy w meczu ligowym z Carlisle United (1:4)

Belgia

Jupiler League
Marcin Wasilewski (RSC Anderlecht) - zawieszony w meczu ligowym z KRC Genk (4:0)

Białoruś

Wyszejszaja liha
Tomasz Nowak (FK Homel) - 90 minut w meczu ligowym z Dinamem Mińsk (2:1)

Cypr

Protathlima A' Kategorias
Łukasz Sosin (Aris Limassol) - 90 minut w meczu ligowym z Enosisem (0:2)
Paweł Kapsa (AS Alki Larnaka) - 90 minut w meczu z Nea Salamis (1:0)
Adam Stachowiak (Anorthosis Famagusta) - rezerwowy w meczu ligowym z Omonią Nikozja (0:4)

Czechy

1. Gambrinus liga
Mateusz Słodowy (Viktoria Zizkov) - 90 minut w meczu ligowym z Banikiem (1:3)
Dawid Pietrzkiewicz (FC Banik Ostrawa) - rezerwowy w meczu ligowym z Viktorią Zizkov (3:1)
Łukasz Zejdler (FC Banik Ostrawa) - poza kadrą w meczu ligowym z Viktorią Zizkov (3:1)

Francja

Ligue 1
Ludovic Obraniak (Girondins de Bordeaux) - 90 minut w meczu ligowym z Sochaux (3:0)
Ireneusz Jeleń (LOSC Lille Metropole) - poza kadrą w meczu ligowym z PSG (2:1)
Dariusz Dudka (AJ Auxerre) - rezerwowy w meczu ligowym ze Stade Brestois (4:0)
Damien Perquis (Sochaux) - z powodu kontuzji nie wystąpił w meczu ligowym z Bordeaux (0:3)

Ligue 2
Grzegorz Krychowiak (Football Club de Nantes Atlantique) - 90 minut w meczu ligowym z Amiens SC (5:0)

Holandia

Eredivisie
Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) - 90 minut w meczu ligowym z Rodą (3:1)
Mateusz Prus (Roda JC Kerkrade) - występ od 81. minuty i obroniony rzut karny w meczu ligowym z PSV (1:3)
Mikołaj Lebedyński (Roda JC Kerkrade) - rezerwowy w meczu ligowym z PSV (1:3)
Paweł Kieszek (Roda JC Kerkrade) - występ do 81. minuty i czerwona kartka w meczu ligowym z PSV (1:3)
Euzebiusz Smolarek (ADO Den Haag) - występ od 87. minuty w meczu ligowym z VVV Venlo (1:2)

Eerste divisie
Michał Janota (Go Ahead Eagles) - pauzował w meczu ligowym z Fortuną Sittard (1:1)
Paweł Wojciechowski (Willem II Tilburg) - występ od 77. minuty w meczu ligowym z Almere City (4:1)

Niemcy

Bundesliga
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - z powodu choroby nie wystąpił w meczu ligowym z Kaiserslautern (5:2)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) - rezerwowy w meczu ligowym z Kaiserslautern (5:2)
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) - występ do 66. minuty i dwie asysty w meczu ligowym z Kaiserslautern (5:2)
Sławomir Peszko (FC Koeln) - występ do 68. minuty w meczu ligowym z Freiburgiem (1:4)
Sebastian Boenisch (Werder Brema) - rezerwowy w meczu ligowym z VfL Wolfsburg (1:3)
Eugen Polanski (1.FSV Mainz 05) - występ do 56. minuty w meczu ligowym z HSV (0:0)
Artur Sobiech (Hannover 96) - występ od 58. minuty w meczu ligowym z Bayerem (0:1)
Jakub Świerczok (1. FC Kaiserslautern) - poza kadrą w meczu ligowym z Borussią Dortmund (2:5)
Ariel Borysiuk (1. FC Kaiserlautern) - 90 minut w meczu ligowym z Borussią Dortmund (2:5)

2. Bundesliga
Sebastian Tyrała (SpVgg Greuther Furth) - rezerwowy w meczu ligowym z Fortuną Dusseldorf (1:1)
Tomasz Zahorski (MSV 02 Duisburg) - poza kadrą w meczu ligowym z Erzgebirge Aue (2:1)
Martin Kobylański (Energie Cottbus) - poza kadrą w meczu ligowym z Ingolstadt 04 (0:1)
Adam Matuszczyk (Fortuna Dusseldorf) - występ od 90. minuty w meczu ligowym z SpVgg Greuther Furth (1:1)

Norwegia

Adeccoligaen
Łukasz Jarosiński (Alta IF) - 90 minut w meczu ligowym z Hodd (5:0)

Rosja

Priemjer-liga
Piotr Polczak (Terek Grozny) - 90 minut w meczu ligowym z Rostovem (1:1)
Marcin Komorowski (Terek Grozny) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Rostovem (1:1)
Maciej Rybus (Terek Grozny) - 90 minut w meczu ligowym z Rostovem (1:1)

Szkocja

Scottish Premier League
Łukasz Załuska (Celtic Glasgow) - rezerwowy w meczu ligowym z Glasgow Rangers (3:0)
Paweł Brożek (Celtic Glasgow) - poza kadrą w meczu ligowym z Glasgow Rangers (3:0)
Adrian Mrowiec (Heart of Midlothian) - uraz uniemożliwił mu występ w meczu ligowym z Dundee United (2:2)

Turcja

Super Lig
Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor Kulubu) - rezerwowy w meczu ligowym z Galatasaray (2:4)
Piotr Brożek (Trabzonspor Kulubu) - poza kadrą w meczu ligowym z Galatasaray (2:4)
Adrian Mierzejewski (Trabzonspor Kulubu) - występ do 46. minuty w meczu ligowym z Galatasaray (2:4)
Kamil Grosicki (Sivasspor Kulubu) - występ do 84. minuty w meczu ligowym z Istanbulem Buyuksehir (2:4)
Marcin Kuś (Istanbul Buyuksehir) - rezerwowy w meczu ligowym z Sivassporem (4:2)

Bank Asya 1. Liga
Marcin Robak (Konyaspor) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Adanasporem (0:2)
Mariusz Pawełek (Konyaspor) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Adanasporem (0:2)

Włochy

Serie A
Artur Boruc (Fiorentina) - pauzował w meczu ligowym z Atalantą (0:2)

Serie B
Błażej Augustyn (Vicenza Calcio) - występ od 19. do 45. minuty w meczu ligowym z Noceriną (0:1)
Bartosz Salamon (Brescia Calcio) - kontuzja uniemożliwiła mu występ w meczu ligowym z Sassuolo Calcio (1:2)
Kamil Glik (Torino Calcio) - 90 minut i bramka w meczu ligowym z Crotone (2:1)