ME: Efektowny finisz Kolejorza - relacja z meczu Lech Poznań - Ruch Chorzów

Lech zakończył rozgrywki Młodej Ekstraklasy efektownym zwycięstwem z Ruchem Chorzów. Podopieczni Jerzego Cyraka triumfowali 3:0, a na listę strzelców wpisali się Patryk Wolski, Karol Linetty oraz Szymon Zgarda.

Szymon Mierzyński

Sobotni mecz toczył się w iście wakacyjnej atmosferze. Kolejorz nie forsował tempa, a i tak miał wszystko pod kontrolą. Niebiescy byli kiepsko dysponowani i gdyby gospodarze "wrzucili" piąty bieg, ich dorobek byłby z pewnością jeszcze wyższy.

Otwarcie wyniku nastąpiło w 16. minucie, gdy Patryk Wolski wykorzystał brak krycia i pokonał Damiana Matrasa płaskim uderzeniem w długi róg. Już chwilę później było 2:0. Karol Linetty kapitalnie strzelił zza pola karnego i futbolówka ugrzęzła w siatce nad nie najlepiej ustawionym golkiperem gości.

Ruch atakował z rzadka, a sytuacji stwarzał jak na lekarstwo. Najbliżej szczęścia chorzowianie byli w 30. minucie. Mateusz Kwiatkowski stanął oko w oko z Sewerynem Derbiszem, lecz został wypchnięty do narożnika pola karnego i finalizował akcję z trudnej pozycji. Efekt? Piłka poleciała w trybuny.

Tuż przed przerwą dublet mógł skompletować Wolski, ale jego atomowy strzał z ostrego kąta z najwyższym trudem obronił Matras.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Podopieczni Jerzego Cyraka mieli pełną kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. W 57. minucie przyjezdnych dwukrotnie uratował Matras, broniąc atomowy strzał Macieja Maślanego, a następnie główkę Wolskiego.

Niedługo później bramkarz Ruchu był już jednak bezradny, choć mógł mieć trochę pretensji do defensorów. Obronił bowiem uderzenie Bartłomieja Olejniczaka, a skapitulował dopiero po dobitce Szymona Zgardy. Ten drugi był pozostawiony zupełnie bez krycia.

Kolejorz zwyciężył ostatecznie 3:0 i zakończył sezon na 8. miejscu w tabeli. Niebiescy uplasowali się trzy pozycje niżej.

Lech Poznań - Ruch Chorzów 3:0 (2:0)
1:0 - Wolski 16'
2:0 - Linetty 21'
3:0 - Zgarda 70'

Lech Poznań: Derbisz - Szczupakowski, Sadowski, Krause (69' Cieślak), Łągiewka, Juchacz (69' Zgarda), Chromiński, Kapsa, Linetty (46' Cierpka), Maślany, Wolski (60' Olejniczak).

Ruch Chorzów: Matras - Wolek, Kanarek, Kopeć, Korzeniowski, Konczkowski (46' Dziedzic), Śmiałkowski (64' Lipski), Grzelak, Kotus (70' Korczyński), Kwiatkowski (46' Kreft), Stanisławski.

Żółte kartki: Chromiński (Lech) oraz Kwiatkowski, Korczyński (Ruch).

Sędzia: Paweł Malec (Łódź).