Piast awansował do elity! - relacja z meczu Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz

Piast Gliwice totalnie zdominował Zawiszę Bydgoszcz i pokonał go 3:0. Bramki dla niebiesko-czerwonych zdobywali Ruben Jurado, Wojciech Kędziora oraz Tomasz Podgórski. Goście na boisku nie istnieli i w przyszłym sezonie znowu będą grali w I lidze, a do ekstraklasy obok gliwiczan awansowała Pogoń Szczecin.

Sebastian Kordek

Obie drużyny z impetem weszły w ten mecz. Najpierw na początku meczu Tomasz Podgórski wrzucał w pole karne do Wojciecha Kędziory, ten uderzał głową, ale został przyblokowany przez obrońcę. Minutę później było groźnie pod bramką Piasta. Adrian Błąd dograł do niepilnowanego Rafała Leśniewskiego, a ten z kilku metrów chciał zaskoczyć Dariusza Trelę, jednak bramkarz gospodarzy końcówkami palców sparował to na rzut rożny.

Następnie znowu groźny atak przeprowadzili goście. Paweł Zawistowski przymierzył z rzutu wolnego z ok. 30 metrów, piłka jeszcze po rykoszecie zmierzała do bramki i w ostatniej chwili bramkarz wybił futbolówkę. Następnie Zawistowski strzelał z narożnika pola karnego i piłka otarła się o boczną siatkę. W 34. minucie niebiesko-czerwoni wyszli na prowadzenie. Ruben Jurado przejął futbolówkę i technicznym uderzeniem z dystansu tuż przy słupku otworzył wynik spotkania. Kilka minut później było 2:0. Mateusz Matras dograł na długi słupek do Kędziory, a "Kędi" z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki!

Gliwiczanie mogli kapitalnie otworzyć drugą odsłonę meczu. "Podgór" dośrodkował z rzutu rożnego, główkował Ruben i obrońcy wybili futbolówkę z linii bramkowej. W 48. minucie było 3:0. Podgórski przymierzył w wolnego z ok. 20 metrów i nie dał żadnych szans Andrzejowi Witanowi. Kolejne groźne uderzenie było autorstwa Mateusza Bodziocha, który znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, ale jego techniczny strzał poleciał obok celu.

Zawisza próbował atakować. Leśniewski podał do Błąda, a ten z bliskiej odległości trafił wprost w Trelę, jeszcze była dobitka, jednak zablokowana. W odpowiedzi Podgórski ponownie szukał szczęścia po rzucie wolnym, ale tym razem jego uderzenie o centymetry minęło słupek. W końcówce swoje szanse mieli jeszcze Bodzioch oraz Ruben, ale nie przyniosły one zmiany wyniku.

Tym samym Piast Gliwice zagra w przyszłym sezonie w ekstraklasie.

Piast Gliwice - Zawisza Bydgoszcz 3:0 (2:0)

1:0 - Ruben 34'
2:0 - Kędziora 40'
3:0 - Podgórski 48'