Sparingowe zwycięstwo Warty, siedmiu testowanych

W spotkaniu sparingowym rozegranym w Kościanie miejscowa IV-ligowa Obra przegrała z Wartą Poznań 0:3. Dwa gole dla ekipy Czesława Owczarka zdobył Łukasz Grzeszczyk.

W tym artykule dowiesz się o:

25-letni pomocnik skompletował dublet w pierwszej połowie. Najpierw wykorzystał podanie Pawła Piceluka, a następnie przeprowadził świetną akcję indywidualną. Po przerwie zwycięstwo zielonych przypieczętował Piotr Reiss, skutecznie egzekwując rzut karny.

Sztab szkoleniowy I-ligowca testował w tej potyczce aż siedmiu zawodników. Trzech z nich to juniorzy: Mateusz Blejwas, Adam Durowicz i Damian Matela. Pozostałych czterech dołączyło do poznańskiej drużyny z innych klubów. Byli to: Michał Sudoł (MKS Kluczbork), Rafał Figiel (Lechia Zielona Góra), Daniel Wólkiewicz (Pogoń Szczecin) oraz Marcin Kowalski (Ruch Radzionków).

Konfrontacja miała nie tylko charakter treningu, uczciła także jubileusze obu klubów. Zarówno Obra, jak i Warta kończą w tym roku sto lat.

Po meczu zespół Czesława Owczarka rozpoczął letnie urlopy. Potrwają one do 18 czerwca. Tego dnia poznaniacy spotkają się na pierwszych zajęciach.

Obra Kościan - Warta Poznań 0:3 (0:2) 0:1 - Grzeszczyk 23' 0:2 - Grzeszczyk 32' 0:3 - Reiss (k.) 56'

/grano 2 x 40 minut/

Skład Warty: I połowa: Beser - Bartczak, Mysiak, Sudoł, Kowalski, Ngamayama, Figiel, Grzeszczyk, Wólkiewicz, Jakóbowski, Piceluk; II połowa: Matela - Wichtowski, Jasiński, Sudoł (60' Otuszewski), Kowalski (60' Kosznik), Blejwas, Wólkiewicz (60' Ciarkowski), Figiel (60' Bartkowiak), Reiss, Durowicz, Giel.